Home Nowości STRAVA WPROWADZA INTERFEJS OFF-ROAD, JAZDĘ PO SZLAKACH I AKTYWNOŚCI 3D

STRAVA WPROWADZA INTERFEJS OFF-ROAD, JAZDĘ PO SZLAKACH I AKTYWNOŚCI 3D

0
1332

Najnowsza aktualizacja Strava oferuje wgląd w trasy i wprowadza nowe opcje aktywności, w tym gravel, MTB i eMTB, a także aktywności 3D.

Przy prawie 40 różnych typach aktywności i dużym nacisku na jazdę na rowerze, zaskakujące jest to, że Strava nigdy nie oferowała opcji aktywności specyficznych dla jazdy po szutrach lub kolarstwa górskiego – w przeciwieństwie na przykład do Komoota. Kolarze mogli wybierać pomiędzy zwykłą „jazdą”, jazdą na rowerze elektrycznym, czy jazdą wirtualną, ale nie gravelem czy górskim, dwoma najpopularniejszymi dyscyplinami w tym sporcie. Aż do teraz.

Od dziś, najnowsza aktualizacja Stravy – dostępna także w Polsce – umożliwia użytkownikom wybór jazdy po szutrze, rowerem górskim i eMTB (a także bieganie po szlakach) jako konkretnych typów aktywności w nowym interfejsie off-road w istniejącej aplikacji Strava.

Podczas gdy opcje jazdy na rowerze elektrycznym i górskim prawdopodobnie istnieją po to, by zachować spójność segmentów i KOM, nowy interfejs terenowy będzie oferował znacznie więcej niż tylko nowy typ aktywności odzwierciedlający wybór nawierzchni lub roweru.

Aktualizacja Strava dotycząca sportów „trailowych” oferuje raczej ulepszony zestaw funkcji wyznaczania tras, który ma pomóc sportowcom w odkrywaniu i planowaniu aktywności specyficznych dla jazdy w terenie.

Nowe funkcje Strava Trail Routes i Trail Route Recommendation dostarczają informacji na temat aktywności w terenie, w tym oczywistych danych, takich jak dystans i wysokość, ale także czasy ukończenia trasy przez społeczność, podglądy terenu oraz historyczne informacje na temat aktywności, wyszczególniające pory roku i dnia, w których wybrana trasa jest najbardziej popularna. W podanym przykładzie zwrócono uwagę na trasy piesze, ale przypuszczalnie nowa aktualizacja będzie oferować identyczny wygląd i sposób działania podczas wyszukiwania tras szutrowych lub tras dla rowerów górskich.

Strava twierdzi, że aktywność użytkowników przesłana w ciągu ostatnich dwóch lat sugeruje, że sporty trailowe, w tym kolarstwo górskie, turystyka piesza i biegi trailowe, rozwijają się dwa razy szybciej niż te uprawiane na asfalcie, takie jak kolarstwo szosowe. Ponieważ coraz więcej z nas porusza się w terenie i po szlakach, Strava stworzyła platformę przeznaczoną specjalnie dla sportów terenowych, aby zaspokoić potrzeby żądnej przygód społeczności.

Strava ma nadzieję, że te nowe aktualizacje dadzą sportowcom pewność siebie i pozwolą im pewnie przemierzać szlaki. W związku z tym nowa funkcja Trail Routes będzie wskazywać popularne sieci szlaków i punkty startowe dla tych, którzy dopiero wchodzą w świat off-roadu lub próbują swoich sił w nowym miejscu.

Z kolei nowa funkcja Trail Route Recommendations (rekomendacje tras), dostępna tylko dla subskrybentów, zapewnia w pełni konfigurowalne trasy terenowe w oparciu o dystans i wysokość.

Funkcja rekomendacji tras jest oparta na trendach zebranych z bazy aktywności użytkowników Strava. Te historyczne i specyficzne dla danej aktywności dane umożliwiają uzyskanie wielu szczegółów dotyczących trasy, w tym trudności trasy, czasów ukończenia społeczności, historycznych trendów aktywności w poszczególnych miesiącach i porach dnia (powyżej) oraz wizualizacji danych dotyczących nachylenia i trudności. Oznacza to, że sportowcy mogą teraz nie tylko zaplanować najlepszą trasę dla planowanej aktywności, ale także wybrać najlepszą porę dnia lub tygodnia na spokojniejszą lub bardziej ruchliwą trasę.

Abonenci Stravy mogą również pobierać trasy szlaków, aby korzystać z nich w trybie offline lub poza zasięgiem sieci komórkowej, co zapewnia komfort dla sportowców przemierzających szlaki off-line.

Aktywności 3D

Zejście z utartych szlaków może czasem przynieść przykrą niespodziankę w postaci góry lub klifu. Aktualizacja map 3D wprowadzona przez Stravę w marcu pomogła użytkownikom przewidzieć takie niespodzianki podczas tworzenia tras i, szczerze mówiąc, wyglądała po prostu całkiem fajnie. Strava dodała teraz ten trójwymiarowy styl mapowania do przesyłanych aktywności, które pojawiają się w kanałach aktywności sportowców. Chociaż opcja wyboru mapy 3D dla swojej aktywności jest dostępna tylko dla subskrybentów, wszyscy sportowcy na platformie zobaczą nowy styl map w swoim feedzie, gdy zostanie on wybrany przez subskrybentów, których śledzą.

Info: strava.com

To także może cię zainteresować

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Translate »