Home Nowości RockShox Psylo powraca w wielkim stylu

RockShox Psylo powraca w wielkim stylu

0
13

RockShox za jednym zamachem skasował trzy serie widelców, czyli Revelation, Yari i 35, wprowadzając w ich miejsce Psylo. Nie dajcie się oszukać jednak dobrze znanej z przeszłości nazwie, bo nowy widelec kryje w sobie nowy tłumik Isolator i zmodernizowaną sprężynę DebonAir. Ten sam wewnętrzny upgrade dostał też odświeżony Domain.

Tłumik Isolator

Najważniejszy w całej konstrukcji nowego widelca Psylo, który ma golenie o grubości 35 mm, jest fakt, że w środku kryje się nowy tłumik o konstrukcji IFP (skrót od Internal Floating Piston, czyli wewnętrzny pływający tłok). To konstrukcja dobrze znana z wielu innych amortyzatorów, oparta na podkładkach, ze wsparciem sprężyny. Wszystko po to, by zapewnić te same odczucia w trakcie całego skoku – jak zapewnia RockShox. Trzy ustawienia kompresji – Opem, Pedal i Firm – pozwalają zmienić charakterystykę w zależności od aktualnego momentu jazdy, od pełnego otwarcia po utwardzenie. Pozycja środkowa ma zapobiegać bujaniu.

Nowy tłumik stanowi dodatek do Chargerów 3 w topowej serii Signature RS i istotny postęp w stosunku do poprzedniej generacji amortyzatorów. Dodatkowo uzupełniono go o zmodernizowaną sprężynę powietrzną DebonAir, która ma lepiej utrzymywać amortyzator „w skoku”, to jest nie opadać na zjazdach. Podobno znleziono tu idealną proporcję pomiędzy wielkością komory pozytywnej i negatywnej.

Psylo na ścieżki

Nowe Psylo zastępuje od razu trzy serie widelców, Revelation, Yari i 35 i dostępne jest w trzech wersjach – Gold RC, Silver RC i Silver R. Tylko wersja Gold RC ma tłumik Isolator, pozostałe poprzedni Motion Control. Poza tym tylko Gold RC ma zmodernizowaną sprężynę powietrzną DebonAir, w Silver RC jest to Solo Air a w Silver R sprężyna stalowa. Wersje RC mają regulację tłumienia kompresji i powrotu, R tylko powrotu (stąd pochodzą zresztą litery w nazwie – R od Rebound, C od Compression).

Wszystkie widelce dostępne są w wersjach do kół 27,5 i 29 cali i o skokach od 130 do 160 mm, co 10 mm. RockShox podaje, że wagi wynoszą od 2320 g dla Psylo Gold RC do 2888 g dla Silver R (za każdym razem skok 160 mm).

Sugerowana cena Psylo Gold RC to 645 Euro, pozostałe będą dostępne tylko w gotowych rowerach.

Domain do ebików i enduro

Zmodernizowany Domain to tak jak do tej pory tańszy odpowiednik ZEBa, tyle, że ze zmodernizowanym wnętrzem. Tu także znajdziemy nowy tłumik Isolator, jak i zmodernizowaną sprężynę DebonAir. Widelec nadal ma golenie o grubości 38 mm, ale zmodyfikowane tak, by pomieścić nowe komponenty.

Nowy Domain tak jak Psylo oferowany jest w trzech wariantach podstawowych, w wersjach do kół 27,5 i 29 cali i odpowiednio jako Domain Gold RC, Gold R. Skoki do wyboru sięgają od 150 do 180 mm (co 10 mm). Tylko w wersji RC mamy nowy tłumik i nową sprężynę DebonAir. Masy wynoszą odpowiednio 2501 i 2524 g (skok 180 mm).

Sugerowana cena Domaina Gold RC to 695 Euro.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Translate »