Home Testy Części Centrum testowe: PIRELLI SMARTUBE

Centrum testowe: PIRELLI SMARTUBE

0
486

Pirelli wypuściło nową linię ultralekkich dętek do opon szosowych, szutrowych i MTB. Nowe Pirelli SmarTUBE zamiast standardowego butylu oferują termoplastyczny poliuretan (TPU), który ma być lżejszy i mocniejszy.

Lekko, bardzo lekko

Marka twierdzi, że ich P ZERO SmarTUBE do opon szosowych, Cintauro SmarTUBE do opon szutrowych i Scorpion SmarTUBE do opon MTB pozwalają zaoszczędzić do 70% wagi i 50% miejsca dzięki ultrakompaktowej konstrukcji. Potwierdzamy, waga wersji 23/32 wynosi naprawdę 35 gramów, a więc bardzo mało. Montaż, jak i użytkowanie, niczym się nie różnią od standardowej dętki. Jak dotąd nie udało nam się jej też przebić (próby trwają!). To również idealny zapas na wyścigi ultra, pozwalający zaoszczędzić na masie! Uwaga, dętki da się łatać, ale ze względu na zastosowany materiał wymagają specjalnych łatek. Pirelli ma w ofercie wersję wzmacnianą dętek, które ważą podobnie jak klasyczne, ale mają być wielokrotnie wytrzymalsze.

Waga: 35 g
Cena: 140 zł

Info: porebarowery.pl

PLUSY: niska masa
MINUSY:
utrudnione łatanie

Ciekawostka – poza kolorem dętki są identyczne jak produkty Tubolito. Mają nawet napis „Made in Austria”. Tubolito zaś wypada bardzo dobrze w naszych testach.

Zobacz także

https://magazynbike.pl/tour/2021/02/09/lekkie-jak-piorko-test-detek/
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Translate »