Home Imprezy Sukces Majka Grand Fondo 2022 z międzynarodową obsadą

Sukces Majka Grand Fondo 2022 z międzynarodową obsadą

0
175

Niewątpliwym wydarzeniem drugiego majowego weekendu był wyścig dla kolarskich amatorów i mastersów – Majka UCI Gran Fondo. W imprezie czynny udział wziął ambasador i współorganizator – Rafał Majka. Dwukrotny zwycięzca klasyfikacji górskiej Tour de France, zawodnik zawodowej drużyny UAE Team Emirates był obecny zarówno na starcie sobotniej (7 maja) jazdy indywidualnej na czas jak i w niedzielę (8 maja), podczas wyścigów szosowych.

Obecność tak wybitnego sportowca na starcie oraz na trasie wyścigu była dla wielu uczestników niezwykłym doświadczeniem i okazją do podpatrzenia jednego z najlepszych „szosowych górali” zawodowego peletonu. W zawodach wzięło udział niemal 1000 zawodników z 12 krajów świata, w tym m.in. z Wielkiej Brytanii, Danii, Belgii czy Cypru.

Jazda na czas rozgrywana 7 maja w podkrakowskich Dobczycach rozpoczęła dwudniową rywalizację. Tu najlepszym zawodnikiem okazał się reprezentant Słowenii – Igor Kopse, wśród kobiet na najwyższym stopniu podium stanęła Marianna Hall z Warszawy. Zwycięzca na dystansie 20 km osiągnął średnią prędkość prawie 49 km/h!

Niedzielny wyścig szosowy rozpoczynał się w Myślenicach. Zawodnicy rywalizowali na trzech dystansach (105, 72 i 30 km) walcząc na trasach Pogórza Wielickiego, w rodzinnych stronach samego Rafała Majki. Liczne wzniesienia, wymagające podjazdy i międzynarodowy peleton – te elementy były wspólnym mianownikiem każdego z wyścigów. Na najdłuższym dystansie tryumfowała Kamila Wócikiewicz z Poznania, wśród mężczyzn na najwyższym stopniu podium stanął Joachim Mikler z Kisielowa. 

Majka Gran Fondo to wyścigi kolarskie dedykowane rowerzystom amatorom i kolarzom w różnym wieku, na różnym poziomie sportowym. To jedyna taka impreza w Polsce wchodząca w skład prestiżowej serii wyścigów organizowanych pod auspicjami Międzynarodowej Unii Kolarskiej. Tegoroczna impreza odbyła się w Małopolsce, w okolicach Zegartowic – na trasach, gdzie od wielu lat trenuje i „robi nogę” Rafał Majka. Teraz przed nim największe wyzwanie sezonu – start w Tour de France i pomoc w obronie żółtej koszulki lidera, którą w ostatnich dwóch latach zdobywał Słoweniec – Tadej Pogacar.

Więcej informacji oraz pełne wyniki:

MajkaGranFondo.com

facebook.com/majkagranfondo/

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Translate »