Home Miejscówki 4 miejscówki rowerowe w Polsce, które pokochasz

4 miejscówki rowerowe w Polsce, które pokochasz

0
12

Poznaj parki, które powstały specjalnie z myślą o pasjonatach kolarstwa grawitacyjnego. Możesz w nich rozpocząć swoją przygodę z enduro lub kontynuować ją na każdym poziomie umiejętności.

Fani downhill’u i enduro uwielbiają różnorodność, smak przygody, a odkrywanie nowych tras zapewnia im dawkę adrenaliny. Z myślą o takich właśnie osobach Grupa Pingwina stworzyła profesjonalne parki rowerowe przeznaczone do tego, by dać upust swojej energii i pokonywać trasy trasę dostosowane do swoich umiejętności. Poznaj 4 miejsca, które koniecznie musisz odwiedzić ze swoim rowerem. 

Bike Park Kasina – trasy dla nie tylko zaawansowanych 

Bike Park Kasina to pierwszy park rowerowy w Grupie Pingwina! Miejscówka bardzo ceniona w środowisku, odświeżona i zmieniona w 2023 roku. Znajdują się tutaj 4 zróżnicowane trasy rowerowe (w tym nową zieloną) o łącznej długości ponad 11 kilometrów!  Na terenie Bike Parku funkcjonuje wypożyczalnia z wieloma topowymi modelami rowerów, serwisem oraz sklepem. W Kasinie również czekają doświadczeni instruktorzy, którzy sprawią, że zakochasz się w kolarstwie grawitacyjnym. To zdecydowanie miejsce dla wymagających. 

Skolnity Ski&Bike Park w centrum miasta 

Bike Park Skolnity zlokalizowany jest w Wiśle. Dziewięć kilometrów tras podzielono na 3 stopnie trudności.  Ulubioną trasą wszystkich riderów jest ta o średnim stopniu zaawansowania czyli Niebieska Fala. Fala ma dwie linie, a stoliki i hopy co sezon są na niej przerabiane. To tutaj często odbywają się jam session.  

Pamiętaj, że nie musisz mieć nawet swojego sprzętu, by rozpocząć przygodę z enduro. W Bike Parku wypożyczysz na miejscu wszystko, czego potrzebujesz. Możesz też skorzystać z lekcji jazdy z instruktorem. 

Bike Park Słotwiny Arena – trasy widokowe 

W Krynicy-Zdroju na wielbicieli dwóch kółek czeka park rowerowy, który zapewni mnóstwo wrażeń miłośnikom przepięknych widoków. 4 trasy zajmujące 10 km, zostały zaprojektowane w taki sposób, by każdy miał szansę na świetną zabawę. Najdłuższa z nich – zielona, zwana „Dookoła Świata” zapewnia niezapomniane widoki na pasmo Jaworzyny. Na pozostałych krótszych trasach – dwóch niebieskich i czerwonej, możesz trafić na kamienie, korzenie i skocznie z dziurami. Bike Park Słotwiny Arena oferuje również wypożyczalnię sprzętu, porady i szkolenia rowerowe, sklep z częściami rowerowymi i akcesoriami, a także myjkę. 

Bike Park Kurza Góra w północnej Polsce 

Park umiejscowiony jest przy ścieżce prowadzącej na Wieżę widokową w Kurzętniku, w województwie warmińsko – mazurskim. To najnowszy park rowerowy Grupy Pingwina. 2 kilometry tras, na których pobawią się zarówno początkujący, młodzież, jak i zaawansowani rowerzyści, miłośnicy mocnych wrażeń. Park na Kurzej Górze to również tubing, plac zabaw, restauracja, toolbar i oczywiście wypożyczalnia. 

Pumptracki 

W Grupie Pingwina zbudowano dwa pumptracki z prawdziwego zdarzenia – jeden jest w Kasinie, a drugi przy hotelu Czarny Groń w Rzykach. To doskonałe miejsca do ćwiczeń jazdy na bandach oraz do pracy nad koordynacją ruchów. 

W każdej miejscówce rowerowej Grupy Pingwina znajdziesz nie tylko wypożyczalnię sprzętu, serwis, szkolenia i myjkę rowerów, ale także pyszne jedzenie, które umili Ci każdy rowerowy wypad!  

Szczegółowe informacje na temat parków rowerowych oraz pumptracków Kasina Bike Park i Czarny Groń można znaleźć na stronie parkirowerowe.pl/  

To również może cię zainteresować

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Translate »