Home Nowości Thule OutWay Platform 2 – wygodny patent na transportowanie rowerów autem

Thule OutWay Platform 2 – wygodny patent na transportowanie rowerów autem

2
2130

Czasami jest tak, że decyzja o wypadzie z rowerami na górskie lub leśne ścieżki zapada dosłownie w chwilę – warto mieć wtedy na podorędziu sprzęt, który pozwoli nam przetransportować rower na owe ścieżki wygodnie i bezpiecznie (szczególnie, jeśli znajdują się one kilkadziesiąt kilometrów od domu). Idealnym rozwiązaniem na takie sytuacje będzie montowany na tylnej klapie auta bagażnik rowerowy Thule OutWay Platform 2.

Bagażnik montowany na tylnej klapie auta to świetne rozwiązanie np. dla posiadaczy wyższych aut typu SUV czy van (na których montowanie rowerów w uchwytach dachowych może być kłopotliwie) lub dla osób, które nie mają i nie chcą montować w pojeździe haka holowniczego (bez którego nie damy rady skorzystać z bagażnika montowanego na haku właśnie). Do zalet bagażników na klapę należą m.in. łatwość montażu/demontażu (nie potrzebujemy do tego żadnych dodatkowych elementów czy akcesoriów), wygoda obsługi (rowery są dosłownie pod ręką, łatwo je założyć i zdjąć) oraz niewielkie rozmiary zdemontowanego bagażnika (co ułatwia jego przechowywanie, gdy nie jest używany). 

Bezpiecznie i wygodnie

Świetnym przykładem takiego rozwiązania jest właśnie wspomniany na początku Thule OutWay Platform 2, czyli jedna z rowerowych nowości Thule na rok 2021. Zaprojektowano go tak, by po zamontowaniu był nie tylko stabilny i bezpieczny dla auta i rowerów, ale również by sam proces montażu przebiegał maksymalnie prosto (intuicyjny system dokręcania bagażnika kliknięciem sygnalizuje osiągnięcie optymalnej siły dokręcenia – z tego samego rozwiązania korzystamy też podczas montowania na nim rowerów). 

Ten system jest zarówno bezpieczny dla auta i rowerów, jak i stabilny – to zasługa zastosowania w Thule OutWay Platform 2 stalowych linek oraz solidnych ramion z hakami, a także delikatnych podkładek ochronnych, skutecznie zabezpieczających krawędź klapy przed wszelkimi uszkodzeniami. Bagażnik jest podwyższony – oznacza to, że zarówno on sam, jak i rowery znajdują się ponad linią świateł oraz tablicą rejestracyjną, zapewniając tym samym świetną widoczność tych elementów. 

Dla najbardziej nietypowych rowerów

Nowy bagażnik Thule mieści 2 rowery o rozstawie osi do 127 cm, które mocujemy na nim stabilnie przy pomocy solidnych ruchomych ramion (chwytających za ramę) oraz długich pasków zabezpieczającym z wygodnymi klamrami (za koła) – takie rozwiązanie charakteryzuje się dużą uniwersalnością, co pozwala na bezpieczne przewożenie wielu różnych typów jednośladów, w tym MTB o nietypowych ramach i konstrukcji (w przypadku najbardziej nietypowych można również zastosować opcjonalny adapter do ramy). Co ważne, zarówno rowery do bagażnika, jak i bagażnik do samochodu można przypiąć, zabezpieczając w ten sposób sprzęt przed kradzieżą. 

Więcej informacji o bagażniku – w tym m.in. pełną listę aut, z którymi jest on kompatybilny – znaleźć można na stronie Thule.com. Thule OutWay Platform 2 kosztuje 1699 zł. 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Magda
Magda
1 rok temu

Dzień dobry, gdzie można kupić bagażnik w wymienionej cenie?

Translate »