Enduro Trails Adventure 2020: Mniej ścigania, więcej przygody!

– Nastawiamy się na przygodę i przyjemność z jazdy, wynik schodzi na drugi plan. Generalnie mniej „napinki”, znacznie więcej luzu – tak nadchodzący event rowerowy Enduro Trails w Bielsku-Białej, awizowane na niedzielę 30 sierpnia, zapowiadają organizatorzy.Impreza zacznie się w niedzielę o 9:30.  Jak na Enduro przystało, wycieczka składać się będzie z paru atrakcyjnych odcinków specjalnych o charakterze zjazdowym (część z nich z pomiarem czasu), zorientowanych na sprawdzenie umiejętności technicznych zawodników. Oczywiście na start odcinków trzeba będzie dostać się o własnych siłach, pokonując odpowiednią ilość malowniczych odcinków dojazdowych (bez pomiaru czasu). Cała trasa stworzy piękną górską pętlę, której długość (w zależności od wersji) może wynieść około 30-40km z różnicą pokonanej wysokości około 1200-1600 m. 

 

Ciekawostką Enduro Trails w wersji Adventure jest to, że trasa do końca pozostaje niespodzianką – uczestnicy jadą w nieznane pod przewodnictwem instruktorów z Enduro Trails w niewielkich grupach (około 20 osób), podzielonych na cztery typy: RACE, HOBBY, AMATOR, E-BIKE. Wybór grupy wycieczkowej zależy od własnych preferencji. Klasyfikacja końcowa zostanie ustalona na podstawie czasu zsumowanych odcinków specjalnych (ewentualnie na podstawie sumy punktów za miejsca zajęte na odcinkach specjalnych, jeśli nie wszystkie grupy przejadą wszystkie odcinki).

 

W zawodach „Enduro Trails Adventure 2020” nagrody zostaną wręczone w następujących kategoriach:

  • W15+:  Kobiety w wieku 15 lat i więcej
  • M15-20:  Mężczyźni w wieku 15-20 lat 
  • M21-39:  Mężczyźni w wieku 21-39 lat 
  • M40+:  Mężczyźni w wieku 40 lat i więcej 
  • EB-M:  Mężczyźni startujący na rowerach elektrycznych
  • EB-W:  Kobiety startujące na rowerach elektrycznych
  • „TEAM” musi się składać z co najmniej dwóch zawodników z różnych kategorii

 

Aby wziąć udział w opisanych powyżej atrakcyjnych zawodach należy dokonać rejestracji on-line (https://www.pomiaryczasu.pl/event/enduro_trails_adventure_2020/) oraz uiścić do 27 sierpnia br. opłatę startową w wysokości 150 zł.

Przyjęty limit to 120 uczestników.

 

Dwie ważne rzeczy na koniec: Impreza enduro zwykle rozgrywana jest w dzikich zakątkach górskich, zwracamy więc szczególną uwagę na poszanowanie przyrody (aspekt ten jest rozwijany w regulaminie). W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną impreza „Enduro Trails Adventure 2020” przeprowadzona zostanie z zachowaniem reżimu sanitarnego (regulamin dotyczący tej kwestii zostanie opublikowany osobno przed imprezą!)

 

Zawody „Enduro Trails Adventure 2020” dofinansowane zostały ze środków Ministerstwa Sportu.

 

 

Komentarze do artykułu