Test długodystansowy: Assos Trail Cargo Shorts/Trail LS Jersey

 

Szwajcarska firma jest też liderem w dziedzinie indywidualnych rozwiązań. Przykład? Spodenki obywające się bez regulacji w pasie. Za dopasowanie do sylwetki i trzymanie całości odpowiadają specjalny krój i elastyczny materiał. Spodenki Trail (528 zł) generalnie są proste, niemal uszyte z jednego kawałka, odstępstwo to dwie kieszenie na zamek. Cienki, elastyczny materiał jest mocny, po pół roku użytkowania spodenki wyglądają jak nowe.

 

Można je uzupełnić o wewnętrzne spodenki Trail, na szelkach lub bez. Testowaliśmy drugi wariant (484 zł). Ma specjalne, wyjmowane wkładki ImpactPads na biodrach, dodatkowo chroniące w czasie upadku, ale ze względu na szczupły krój szortów wygodniej jest bez nich – przynajmniej w moim przypadku.

 

Koszulka Trail dostępna jest w wersjach z krótkim i długim rękawem (testowany, 528 zł). Model jest bardzo przewiewny, ma wstawki, niczym z siatki, w strategicznych miejscach, kolejne na łokciach o strukturze chroniącej przed otarciami (specjalny, bardzo mocny materiał dyneRope). Ten materiał to generalnie jedna z najciekawszych c elementów całości, bo Assos zamiast stosować ciężkie ochraniacze stawia no strukturę z bardzo mocami włóknami polietylowymi (wspominając, że są one 15 razy mocniejsze od stali), która mają zabezpieczać skórę przed uderzeniami. To propozycja dla tych, którzy lubią jeździć szybko i lekko. I zdecydowanie wiedzą co robią! W związku z tym jednak, że podobne otarcia zdarzają się na ścieżkach zdecydowanie częściej niż poważne kontuzje, to rozwiązanie, które witamy z entuzjazmem. Uwaga, również nogawki i rękawki Trail (308/352 zł) są wyposażone w takie wstawki, można więc uzupełnić o nie garderobę. To opcja szczególnie praktyczna w okresie przejściowym, przy gwałtownych zmianach temperatur i pogody. Są też na tyle lekkie i przewiewne, że swobodnie można je stosować praktycznie przez cały rok!

 

Ciuchy Trail mają też swoje odpowiedniki damskie, poza krojem różniące się kolorystyką, ale posiadające te same cechy i poziom wyposażenia.

 

Plusy i minusy

+ergonomiczne i lekkie, nie krępują ruchów

+bardzo dobre wykonanie 

+dodatkowa ochrona skóry

+/-wkładki na biodrach w spodenkach to sprawa indywidualna

 

 

 

 

Specjalny materiał dyneRope został użyty w newralgicznych miejscach takich jak łokcie, ale też w nogawkach i rękawkach, pozwalających uzupełnić strój. Dodatkowa kieszonka bywa przydatna.

 

 

Pół roku ostre używania, szczególnie spodenek, nie zostawiło widocznych śladów. Słynna szwajcarska jakość znajduje potwierdzenie

Informacje o autorze

Autor tekstu: Grzegorz Radziwonowski

Zdjęcia: Łukasz Kopaczyński

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Instagram bike

Reklama

Wideo

Popularne

Translate »