Bike Maraton Zieleniec czyli jeszcze więcej gór!

Zanim spadnie śnieg, zanim ruszy naśnieżanie stoków i zanim pojawią się tu narciarze, Zieleniec szykuje się na najazd kolarzy górskich, ale i biegacze górscy też znajdą coś dla siebie. Trzeba korzystać z okna otwartego na imprezy sportowe, wdrażać obowiązujące restrykcje i wytyczne, startować, ścigać się, jeździć i rywalizować, bo naprawdę trudno przewidzieć co czeka nas jesienią. Epidemia wciąż rozdaje karty i musimy o tym pamiętać, a na razie, wdrażając wszystkie obostrzenia – bezpiecznie jedziemy dalej.Ostatni weekend wakacji to kolejna edycja cyklu Bike Maraton, który dzielnie sunie przez epidemiczną rzeczywistość i , przez Szklarską Porębę oraz Kowary, dojeżdża właśnie do Zieleńca. Trzecia edycja BM 2020 będzie jednocześnie kolejnym, XIII już, memoriałem Artura Filipiaka „Fisha”. Bike Maraton w Zieleńcu wystartuje w sobotę 29 sierpnia o godzinie 10:00.

 

Takie, z wielu powodów wyjątkowe, miejsce jak Zieleniec szykowane było na fetowanie hucznych obchodów dwudziestolecia Bike Maratonu i jako maraton nr 200 w historii cyklu. Pandemia koronawirusa te plany zrewidowała i musimy się na razie zadowalać tym, że kolejny maraton po prostu się odbywa, a wyjątkowa lokalizacja na szczęście została.

 

 

Start umiejscowiony najwyżej w historii BM daje tej edycji najbardziej górski charakter z możliwych, ale oznacza też, że trzeba będzie gdzieś zjechać w dół, a potem znów się na te prawie 900 m n.p.m. wspiąć. I trzeba oczywiście pamiętać, że trasa i tak poprowadzi jeszcze wyżej wyżej – do granicy  z Czechami, na grzbiet Gór Orlickich. Tu naprawdę będzie co jechać...

 

Na dystansie GIGA będzie więc 65 km i ponad 2200 m przewyższeń. Wyścig zjedzie do Dusznik – Zdroju, zawita na biatlonowe  trasy Tauron Areny Duszniki i ponownie pojawi się w Zieleńcu. Będzie to na pewno kolejny piękny górski maraton, który na pewno zyska pokaźne grono nowych fanów. Na dystansie MEGA będą 42 km, CLASSIC to 26 km, a FUN 14 km.

 

 

Zapisy – TYLKO – do środy 26 sierpnia.

Potem – dzień przed zawodami i w dniu wyścigu – odbiór numerów i pakietów startowych.

Poszczególne starty – w małych grupach, w rozproszeniu.

Będą to kolejne zawody, w których organizatorzy stosować się będą do zaleceń i sanitarnych wytycznych.

 

Więcej o tym co już w Bike Maratonie za nami, i o tym co przed nami:

https://bikemaraton.com.pl

Dzień po Bike Maratonie, w niedzielę 30 sierpnia, zapraszamy na I Górski Półmaraton Duszniki – Zdrój i I Zieleniecką 10. Więcej na https://superbieg.pl

Komentarze do artykułu