Home Nowości OXFELD nowa marka rowerowa

OXFELD nowa marka rowerowa

1
2867

Na polskim rynku pojawia się nowa marka rowerowa spod szyldu Dadelo S.A., właściciela jednego z największych i najlepiej ocenianych przez klientów sklepów rowerowych w Polsce – CentrumRowerowe.pl.

Oxfeld wzbogaci portfolio spółki i komplementarnie uzupełni asortyment pozostałych marek własnych – Eyena i Unity. Podstawą oferty Oxfelda będą rowery w najpopularniejszych kategoriach. Głównym celem marki jest dostarczenie wysokiej jakości rowerów w przystępnych cenach. 

Co proponuje Oxfeld?

Rowery Oxfeld dostępne są w wyłącznej sprzedaży w sklepie CentrumRowerowe.pl. W kolekcji znajdują się rowery crossowe, trekkingowe, MTB i dirtowe. W nadchodzących miesiącach uzupełnią ją modele dziecięce i rowery elektryczne. 

Produkcja wyższych modeli odbywa się w Polsce w fabryce zachowującej najwyższe standardy jakości. Rowery montowane są w systemie gniazdowym. Każdy od początku do końca składany jest przez jednego wykwalifikowanego specjalistę, który osobiście odpowiada za jakość poszczególnych egzemplarzy. Komponenty używane do budowy rowerów dobrane są pod kątem wytrzymałości i trwałości. Rowery są wyposażone kompletne napędy Shimano oraz w hamulce tej firmy. Oxfeld dąży do jak największego wykorzystania komponentów produkowanych w Polsce i w Europie.

Marka kładzie duży nacisk na ekologię. Lokalna produkcja i bliskość głównego centrum logistyczno-dystrybucyjnego Spółki przekłada się na zmniejszenie śladu węglowego. Oxfeld planuje również całkowite usunięcie plastiku z procesu pakowania. Już teraz zrezygnował z papierowych instrukcji na rzecz wygodnych instrukcji elektronicznych.

Rower górski Oxfeld XC-6 i damski XC-4W

Oxfeld XC-6 i jego damski odpowiednik XC-4W to aktualnie najwyższe modele MTB w ofercie. Są przeznaczone do jazdy rekreacyjnej. Zostały zaprojektowane z myślą o osobach, które lubią jazdę po lasach i niewymagających górskich ścieżkach. 

W rowerach wykorzystano kompletny napęd Shimano gwarantujący bezproblemową obsługę przełożeń. Hamulce hydrauliczne Shimano posiadają przednią tarczę o wielkości 180 mm. Dzięki temu mniej się przegrzewają przy dłuższych zjazdach i zapewniają dużą siłę hamowania nawet dla osób o większej wadze. Aby zapewnić odpowiedni komfort, oba modele posiadają wygodne żelowe siodełko oraz chwyty o dużej średnicy pozwalające na jazdę także bez rękawiczek. Opony Impac — marki, która należy do znanego koncernu Schwalbe — zostały dobrane tak, aby bieżnik zapewniał dobrą przyczepność w sypkim terenie oraz nie powodował zbędnych oporów na asfalcie i ubitych ścieżkach.

Rower crossowy Oxfeld CR-3 I CR-3W

Oxfeld CR-3 i CR-3W plasują się pomiędzy rowerami trekkingowymi i górskimi Oxfelda. Crossówki w założeniu mają być lżejszymi i szybszymi kuzynami MTB. Są przeznaczone do wycieczek z małym obciążeniem. Frajdę odnajdą na nich osoby, które jazdę na rowerze traktują jako uzupełnienie treningu i które nie boją się szybkiej, dynamicznej jazdy. 

Rowery te są znacząco lżejsze i poręczniejsze od rowerów trekkingowych. Pozycja za kierownicą jest kompromisem między tą znaną z rowerów trekkingowych a modelami MTB. Kompletny osprzęt Shimano zapewnia niezawodność i wygodę użytkowania. Opony posiadają bardzo uniwersalny bieżnik, który sprawdzi się nie tylko na ubitej nawierzchni. 

Rower trekkingowy Oxfeld TR-5 I TR5-W

Oxfeld TR-5 i TR-5W to podstawowe rowery trekkingowe przeznaczone do dłuższych podróży i wyposażone w komponenty przystosowane do całodniowego użytkowania.

Rowery zostały zaprojektowane w 4 męskich i 2 damskich rozmiarach, posiadają ergonomiczne kierownice, regulowane mostki i miękkie skórzane chwyty. Siodełko żelowe firmy Selle Royal jest wspomagane amortyzowaną sztycą. Dzięki tym rozwiązaniom każdy niezależnie od wzrostu może przyjąć na nich wygodną i ergonomiczną pozycję. W rowerze znajduje się kompletny napęd Shimano. Hamulce Shimano wraz z linkami i pancerzami Jagwire działają bez oporów, a punkt rozpoczęcia hamowania jest doskonale wyczuwalny. Zintegrowany z błotnikiem bagażnik o nośności 25 kg, uzupełniony został o specjalne gumy zabezpieczające przewożony ekwipunek oraz konstrukcję pozwalającą na montaż sakw. Każdy rower jest wyposażony w pompkę firmy SKS zamocowaną przy bagażniku na przystosowanym do tego zaczepie. Stopka ma szeroki duży punkt podparcia, dzięki temu nawet rower obciążony ciężkimi sakwami nie zapada się w miękkim podłożu. 

Rowery w wyłącznej sprzedaży: centrumrowerowe.pl

Kompletna oferta rowerów Oxfeld: centrumrowerowe.pl/.oxfeld/

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pjoter
10 miesięcy temu

Jak na te ceny to może być

Translate »