Home Nowości Komoot odpala w aplikacji jazdy grupowe

Komoot odpala w aplikacji jazdy grupowe

0
11

Wycieczki grupowe Komoot to nowa funkcja, która pozwala użytkownikom aplikacji przekształcić dowolną zaplanowaną wycieczkę we wspólny wypad. Organizatorzy wycieczek mogą użyć kodu QR, aby udostępnić je uczestnikom, a następnie upewnić się, że każdy podąża tę samą trasą.

Nowa funkcja ma zastosowanie wtedy, gdy chcemy mieć pewność, że każdy jedzie (czy też idzie) tą samą trasą, niekoniecznie w tej samej grupie. Organizatorzy wycieczek mogą zmieniać przebieg trasy, a zmieniony szlak jest wysyłany do wszystkich uczestników w czasie rzeczywistym. To idealna opcja np. na ustawki, gdzie osoby mają różny poziom doświadczenia i kondycji.

Jak działa łatwe organizowanie wspólnych wypadów

Po utworzeniu wycieczki za pomocą narzędzia planowania tras lub znalezieniu jej za pomocą mapy komoot, użytkownicy mogą obecnie wybrać „Zorganizuj wycieczkę grupową” – jeździć, czy biegać – aby wygenerować kod QR, który można udostępnić tym, którzy chcą dołączyć do aktywności, gdy tylko będą gotowi. Osoby mogą być również zapraszane w aplikacji lub za pośrednictwem linku.

Uczestnicy mogą następnie nawigować po trasie z telefonu lub smartwatcha Garmin® i komputera rowerowego za pomocą aplikacji komoot Connect IQ™ i podążać śladem we własnym tempie, mając pewność – istotną zarówno dla organizatorów, jak i uczestników – że nikt nie zboczy z zaplanowanej trasy.

Ponowne planowanie i aktualizacja na bieżąco

To jednak nie koniec możliwości, bo organizatorzy mogą modyfikować trasę, np. z powodu usterek mechanicznych, czy spontanicznej przerwy na kawę w trakcie przygody. Komoot wysyła wówczas powiadomienia do wszystkich uczestników, z dostosowanym planem podróży, co oznacza, że ci, którzy mogli się spóźnić, robiąc zdjęcie lub naprawiając przebite opony, nie zgubią się i nie oddalą od swoich towarzyszy.

Ciekawostka to fakt, że wycieczki grupowe można organizować bez względu na ustawienia prywatności trasy użytkownika. Jeśli trasa jest ustawiona jako prywatna, tylko zaproszone osoby mogą ją zobaczyć i nawigować po niej.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Translate »