Home Nowości MicroShift wprowadza napęd 1x Super Short dla rowerów z kołami 20″ (i...

MicroShift wprowadza napęd 1x Super Short dla rowerów z kołami 20″ (i większymi)

0
542

Na jakim rowerze jeździłeś, gdy byłeś dzieckiem? Zgaduję, że był o kilka rozmiarów za duży, bardzo ciężki i miał wszystkie rodzaje tanich części, które były dostępne!

Minęło kilkadziesiąt lat i rowery dziecięce stały się o wiele ładniejsze. Nie powiem, że są zepsute, ale obecna generacja dzieci ma dostęp do rowerów, które są lekkie, dobrze dopasowane, mają prawdziwe opony i zawieszenie. Nic dziwnego, że jeżdżą tak ostro!

Spójrzcie tylko na to. Byłbym teraz o wiele szybszy, gdybym dostał taki w trzeciej klasie.

Wszystko, od kierownicy przez korby po hamulce, zostało zaprojektowane specjalnie dla rowerzystów o mniejszych gabarytach. Wszystko z wyjątkiem układu napędowego. Aż do teraz.

Super Short: prawdziwa przerzutka MTB, ale mniejsza

Cel stworzenia Super Short był prosty: stworzyć prawdziwą, w pełni funkcjonalną grupę do rowerów górskich dla mniejszych osób. Musiał być łatwy do zrozumienia i obsługi, a jednocześnie zapewniać lepszą reakcję na zmianę przełożeń i trwałość niż rozwiązania stosowane zwykle w rowerach 20-calowych.

Wzięliśmy więc DNA naszych grup Advent 1×9 i Acolyte 1×8 i przeprojektowaliśmy je tak, aby były mniejsze. W rezultacie powstał mechanizm napędowy, który zapewnia dużą wydajność przy niewielkich rozmiarach.

Punkty dotyku są najważniejsze, prawda? Dlatego zaprojektowaliśmy zupełnie nową przerzutkę z dźwigniami, które są krótsze i bliżej kierownicy, co zapewnia łatwy dostęp.

Również skok zmiany biegów jest o ponad 40% krótszy niż u konkurencji. To nie tylko pomaga osobom o małych dłoniach – pomaga każdemu, kto chce szybciej i łatwiej zmieniać biegi. Nawet konfiguracja manetek w stylu kciuka wskazującego jest zaletą: pozwala zbliżyć dźwignie do kierownicy i ułatwia zapamiętanie, która dźwignia powoduje zmianę biegu na trudniejszy, a która na łatwiejszy.

Przerzutka tylna została zaprojektowana tak, aby była jak najkrótsza. Wózek 100 mm jest o około 50 mm krótszy niż standardowy ADVENT, co oznacza, że zmieści się na kole 20″ z dużym prześwitem podczas pokonywania zakrętów.

Żadna ze standardowych cech nie została okrojona, co oznacza, że przerzutka nadal posiada solidne mocowanie łańcucha dla trybu 1x, w pełni metalową konstrukcję oraz regulację. Jest to w pełni funkcjonalna przerzutka 1x, tylko mniejsza.

Aby dobrze współgrać z kołami 20″, wybraliśmy kasetę o zakresie 11-38 z. Mniejsze koła sprawiają, że biegi wchodzą łatwiej. 20-calowe koło z zębatką 38 z daje takie same odczucia, jak koło 27,5-calowe z zębatką 52 z. Daje to użytkownikowi duży zakres możliwości, aby pokonać wszystko, na co może wspiąć się reszta rodziny.

Dostępność

Odwiedź stronę microshift.com/news/introducing-super-short, aby uzyskać więcej szczegółów.

Zobacz także

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Translate »