Home Imprezy Ostatni wyścig Mai Włoszczowskiej. Jelenia Góra zaprasza na weekend MTB

Ostatni wyścig Mai Włoszczowskiej. Jelenia Góra zaprasza na weekend MTB

0
1113

To wielkie kolarskie wydarzenie już dawno miało zostać za nami, bo pierwotnie wyścigi Jelenia Góra Trophy Maja MTB Race i UCI Marathon Series miały się odbyć wiosną, ale pandemia raz jeszcze zdecydowała za nas jak ma wyglądać terminarz kolarskich wyścigów w tym roku. W związku z tym, ustalony i wyznaczony razem z UCI, termin rezerwowy mamy już za niespełna tydzień, a los tak pokierował tegorocznym sezonem, że zdążyliśmy już kibicować Mai Włoszczowskiej na Igrzyskach Olimpijskich, a po drodze do Jeleniej Góry odbyły się jeszcze przecież Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Polski. 

Koniec roku i koniec sezonu wciąż przed nami, ale – jak zapowiada sama zawodniczka – jeleniogórski wyścig będzie jej ostatnim startem w karierze jeśli chodzi o XCO, czyli format olimpijski.

Możemy więc też mieć graniczące z pewnością przekonanie, że lada dzień pojawią się w Jeleniej Górze największe gwiazdy kolarstwa górskiego, a swój przyjazd zapowiedziała już m.in. Jolanda Neff – tegoroczna mistrzyni olimpijska z Tokio.

Przedsmak tych wszystkich emocji i wzruszeń, które nas niechybnie czekają, nastąpi już w piątkowe popołudnie, bo trasy w Parku Paulinum będą areną pierwszych, historycznych Mistrzostw Polski XCC, czyli rywalizacji w short tracku. Jest to niezwykle widowiskowe i emocjonujące ściganie na krótkiej rundzie i na krótkim dystansie. 

Start elity kobiet o 17:15, elita mężczyzn jedzie o 18:15. Te wyścigi będą na pewno solidnym przetarciem dla czołowych polskich zawodniczek i zawodników przed sobotnimi zawodami XCO.

Sobota należeć już będzie właśnie do XCO, czyli do obecnej na igrzyskach formuły cross – country. Pierwsze starty już od 8:30, bo właśnie wtedy swoje wyścigi w kategoriach U13 rozpoczynają dziewczęta i chłopcy. Potem startować będą coraz starsze kategorie, aż do Juniorów, bo pamiętać należy, że oprócz wysokiej kategorii UCI C1, mamy tu też UCI Junior Series – również w międzynarodowej obsadzie.

Kulminacyjny moment soboty w Parku Paulinum to start elity kobiet z Mają Włoszczowską na czele o godz. 14:00. O swoje punkty i miejsce w rankingu UCI walczyć też będą oczywiście panowie, którzy na trasę ruszą o 16:00.

O godzinie 10:00 ruszy też strefa wyścigów dla dzieci, a o 12:00 spod Galerii Sudeckiej wyjedzie w stronę Parku Paulinum kolumna kolarskiego rajdu dla wszystkich „Jelenia Góra na rowery”.

Po wyścigach będzie okazja do oklaskiwania najlepszych zawodniczek i zawodników jeleniogórskich zawodów, a przede wszystkim do podziękowań dla Mai Włoszczowskiej za jej wspaniałą kolarską karierę.

Trzeba jednak jeszcze dotrwać do niedzieli, bo 26.09 z Jeleniej Góry startuje kolejna edycja cyklu Bike Maraton, która jest jednocześnie jedną z edycji UCI Marathon Series – odpowiednika Pucharu Świata w maratonach MTB. 

Oprócz Bike Maratonu mamy w tej klasyfikacji tylko pięć innych maratonów na  świecie! 

Na pewno sporo zagranicznych gości powalczy w Jeleniej o punkty, potwierdzając przynależność polskiego cyklu do międzynarodowej elity. Bike Maraton również coraz szybciej zbliża się do tegorocznej mety, więc wciąż jest tu o co się bić.

Więcej na https://mtbjelenia.pl i https://bikemaraton.com.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Translate »