Home Bez kategorii Siodło SaddleSpur ma poprawiać komfort jazdy

Siodło SaddleSpur ma poprawiać komfort jazdy

2
24

Twórcy twierdzą, że opatentowany element ma podnosić komfort jazdy, ale też jej efektywność. Podobno „spur”, czyli ostroga, wspiera miednicę niczym oparcie, co ma dać wspomniane efekty.

Za produktem stoi brytyjska firma, która twierdzi, że to kolejna rewolucja w konstrukcji siodeł. Co więcej, podobno badania przeprowadzone przez Anglia Ruskin University potwierdzają, że te twierdzenia o podnoszeniu komfortu nie są bezpodstawne. Pierwsze dostawy SaddleSpur, bo tak brzmi pełna nazwa, mają nastąpić już pod koniec tego miesiąca, a cena w przedsprzedaży wynosi 135 funtów. Zainteresowani? Siodło możecie zamówić tutaj – saddlespur.com/product-page/saddlespur

Siodło jest dostępne tylko w jednej szerokości 130 mm, ma pasować zarówno mężczyznom, jak i kobietom, oparte jest na stelażu ze aluminiowych prętów. Siodło ma ważyć 310 gramów.

SaddleSpur twierdzi, że przygotowano „platformę umożliwiającą skupienie energii na ulepszonych wrażeniach z jazdy na rowerze”. Siodło było też przedmiotem studiów. Naukowcy z Cambridge Centre for Sport & Exercise Sciences z Anglia Ruskin University przetestowali działanie siodełka na 16 uczestnikach. W próbie w jeździe na czas na dystansie 10 km porównano działanie standardowego siodła i SaddleSpur, z tym drugim byli przeciętnie 14 sekund szybsi. W podsumowaniu badania wyniki określono jako „obiecujące”. Szczegóły badania znajdziecie tutaj.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomek
Tomek
20 dni temu

Czy dzisiaj jest prima aprilis?

Translate »