Home Nowości Enduro i Downhill. Kompletny rowerowy podręcznik

Enduro i Downhill. Kompletny rowerowy podręcznik

0
1666

28 lipca w sprzedaży pojawił się zapowiadany i wyczekiwany podręcznik Wydawnictwa Dragon dla rowerowych ekstremalistów (z całym szacunkiem dla miłośników niespiesznej turystyki). Jeśli kochacie szybką jazdę na rowerze, powinniście do niego zajrzeć po wskazówki i po inspirację.


Podpisał się pod nim AREK PERIN, czyli człowiek orkiestra.
Jeden z najbardziej doświadczonych polskich zawodników kolarstwa grawitacyjnego. Od 2004 roku z powodzeniem bierze udział w zawodach downhillu i enduro w Polsce i na świecie. Stał na podium blisko 80 razy, w wolnych chwilach nadal startuje. Jest Mistrzem Polski Enduro 2015 w kategorii Elita, Mistrzem Polski Downhill 2020 w kategorii Masters oraz wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski Downhill w kategoriach Elita i Junior. Poza karierą zawodniczą jest również trenerem kolarstwa górskiego w jego różnych odmianach. Do jego największych sukcesów trenerskich należy srebrny medal Mai Włoszczowskiej w XCO, zdobyty podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku. Od 2014 roku jest trenerem i selekcjonerem polskiej kadry narodowej downhillu.

Dlaczego powinniście sięgnąć po ten podręcznik?

„W tej książce chcę podzielić się z tobą moimi zawodniczymi i trenerskimi doświadczeniami, które być może będą dla ciebie inspiracją. Znajdziesz tu przydatne tipy, trochę technicznych wskazówek dla zaawansowanych riderów, sporo informacji sprzętowych, a także pomysły na profesjonalny trening, który pozwoli ci przygotować się do startów. Zawodnicy będą mogli porównać swoje dotychczasowe doświadczenia z moimi, zarówno jeśli chodzi o przygotowanie fizyczne, jak i o psychologię sportu. Jeśli natomiast dopiero zaczynasz się ścigać i myślisz o karierze sportowca, spróbuję pokazać ci również blaski i cienie tej drogi. Mam nadzieję, że spory fragment mojego rowerowego życia, którym się tu dzielę, będzie dla ciebie interesujący i przyda się przy dokonywaniu własnych wyborów. Moim głównym celem jest ułatwienie ci odnalezienia prawdziwego rowerowego FLOW.

Chcę pomóc ci poczuć się na rowerze pewniej, bezpieczniej i swobodniej. Spróbuję dodać trochę odwagi i wskażę, jak poprawić umiejętności, żeby twoja jazda stała się skuteczniejsza, poprawna technicznie i stylowa. Mam nadzieję, że ta książka choć w części przyczyni się do tego, że poprawisz swoje wyniki, ale przede wszystkim – że zaczniesz czerpać z jazdy dużo więcej przyjemności niż wcześniej. Starałem się zwracać uwagę głównie na zagadnienia techniczne; zostały one tutaj kompleksowo zebrane i uporządkowane. Znajdziesz tu wszystko, co musisz wiedzieć, żeby prawidłowo jeździć na rowerze górskim: począwszy od rzeczy najprostszych, być może oczywistych, przez te bardziej skomplikowane, aż do elementów, których opanowanie wymaga wielu godzin treningów. Chciałbym też rozwiewać twoje wątpliwości, często wynikające z jazdy samodzielnie lub treningów z różnymi, nie zawsze w pełni kompetentnymi ludźmi.

Zależy mi, żeby ta książka przybliżyła ci istotę jazdy na rowerze i żeby dzięki niej łatwiej było ci zrozumieć, dlaczego czasem wyprzedza cię dziewięciolatek. Chcę też pokazać, jak ważne jest indywidualne podejście do treningów, bo nie zawsze to, co sprawdza się u twoich znajomych, zadziała u ciebie. Skupienie na własnych odczuciach i potrzebach jest konieczne, żeby osiągać efekty. Najbardziej jednak zależy mi na tym, żebyś po przeczytaniu tej książki, za każdym razem, gdy wsiadasz na rower, miał lub miała taką frajdę jak dziecko!”

Książkę można zamówić w księgarni internetowej Wydawnictwa Dragon. Polecamy!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Translate »