LONG RIDE – BONTRAGER FLATLINE

Jeśli popatrzeć na preferowany rodzaj pedałów, świat amatorów górskiego szaleństwa jest podzielony na dwa obozy: platformy i wpinane systemy potocznie zwane SPD. Każdy broni swego obozu jak własnego domu. Równie ważne jak same pedały są w tutaj buty, które z tymi pedałami tworzą (lub nie) zgraną parę.FLATLINE - TRWAŁA PRZYCZEPNOŚĆ

 

W trudnym terenie wiele osób używa pedałów platformowych, które – nie ma co ukrywać, najlepiej działają z odpowiednimi butami. Bontrager Flatline to model, który stanowi godną rozważenia alternatywę dla kultowych 5.10. Po sezonie używania polecamy tę parę z czystym sumieniem. Kilka elementów sprawia, że buty do platform są udane lub nie.

 

 

Oprócz przyczepności podeszwy liczy się jej twardość. W Bontragerach podeszwa pokryta jest gumą Vibram w części środkowej, gdzie ma jednolity, kratkowany bieżnik, z przodu i z tyłu uzupełniono go o poprzeczne wyżłobienia, które pomagają w trakcie chodzenia. Podeszwa jest gruba, ale nie ekstremalnie sztywna (bardzo dobrze dobrano jej grubość). Jest też na tyle przyczepna, że stopa się nie ślizga, można w razie potrzeby zmienić jej położenie. Co ważne, nie rozpada się błyskawicznie, jak w niektórych modelach konkurencyjnych. W parze z bardzo mocną konstrukcją części górnej dostajemy buty, których nie trzeba wymieniać trzy razy w sezonie. Jedna uwaga, sznurówki najlepiej od razu skrócić albo wymienić na krótsze! I parę przymierzyć, ma lekko zaniżoną rozmiarówkę (o ok. pół numeru).

 

 

Cena: 549 zł

Dowiedz się więcej na: trekbikes.com

PLUSY: dobra przyczepność bieżnika, dobrze dobrana twardość podeszwy, ponadprzeciętna trwałość

MINUSY: zbyt długie sznurówki

 

OCENA BIKE: 8/10

 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

 

Long Ride - Garmin Forerunner 235 Music

Serwis - cichy i odporny na warunki atmosferyczne

Test pompek stacjonarnych, albo cała para w gwizdek

Komentarze do artykułu