LONG RIDE – GARMIN FORERUNNER 235 MUSIC

Garmina Forerunner, zegarka przeznaczonego dla biegaczy, proponujemy jako uzupełnienie któregoś z modeli rowerowego Edge. Sprawdziliśmy to rozwiązanie w ciągu ostatnich miesięcy, dochodząc do wniosku, że może być interesujące dla wielu użytkowników.W JEDNYM EKOSYSTEMIE

 

Pomysł połączenia zegarka Garmin Forerunner z komputerem Edge okazuje się być strzałem w dziesiątkę z tego prostego powodu, że najnowsza generacja z popularnej serii otrzymała bardzo wiele funkcji, których nie miała przedtem, oraz dlatego, że nie tylko jeździmy, ale też biegamy (np. w przełajach) i ćwiczymy na siłowniach. W takich zastosowaniach „multisport” FR 235 sprawdza się bardzo dobrze.

 

Garmin Forerunner

 

Po opanowaniu menu (a jest naprawdę rozbudowane i czasami trzeba się przebić przez kilka poziomów) obsługa podstawowych funkcji jest prosta. Można dodać czujniki rowerowe, choć niestety nie miernik mocy. Można też monitorować aktywność przez 24/7, podobnie jak tętno. Działają powiadomienia, co pozwala schować telefon do kieszeni podczas jazdy i nie przegapić istotnych informacji. Pomiar tętna z nadgarstka czasami nie wychodzi (tu dużo zależy od dopasowania do kształtu ręki), ale można podłączyć zewnętrzną opaskę tętna przez ANT+. Dla kogoś, kto lubi mieć stałą kontrolę nad swoimi aktywnościami, to dobry dodatek do Edge na kierownicy, działający w jednym ekosystemie.

 

Garmin Forerunner

 

Waga: 42 g
Cena: 1499 zł

Dowiedz się więcej na: garmin.com

PLUSY: bardzo bogate wyposażenie, obsługa czujników rowerowych, monitor aktywności, powiadomienia i muzyka

MINUSY: skoki pomiaru tętna

 

OCENA BIKE: 9/10

 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

 

Bike Pod prądem - wydanie specjalne 2020

Serwis - cichy i odporny na warunki atmosferyczne

Kolarska kuchnia - Pita Sportiva kebab po kolarsku

Test pompek stacjonarnych, albo cała para w gwizdek