Mistrzostwa Świata MTB Lenzerheide 2018!

Mistrzostwa Świata MTB wracają do Europy! W dniach 5-9 września na starcie pojawią się najlepsi zawodnicy z różnych krajów, wszyscy z nadziejami na medale. 

Gospodarze zapewniają, że do zawodów powinni przygotować się nie tylko sportowcy, szykują się też szwajcarscy kibice. Sprawdźcie na lenzerheide2018.com

 

Lenzerheide 2018!

 

Szwajcarzy podchodzą do sprawy bardzo poważnie. Poprzednie imprezy organizowane w tym samym miejscu sprawiają wrażenie zaledwie przygotowań do wielkiego finału w postaci mistrzostw. Nie da się zresztą ukryć, że po tym, jak Mercedes-Benz został sponsorem tytularnym najważniejszych imprez, a Red Bull podniósł poziom swoich relacji w sieci, cała dyscyplina MTB w wariancie ściganckim jakby dostała skrzydeł. I choć Szwajcarzy ostrzą sobie zęby na zwycięstwo swoich rodaków, to tak się szczęśliwie składa, że Jolanda Neff jednocześnie jest i „nasza”. Jak mówiła wczesną wiosną, mistrzostwa w Lenzerheide to dla niej zdecydowanie najważniejsza impreza sezonu. Obrona tytułu plus ojczyzna, prawdziwa kumulacja, trudno się dziwić.

My możemy mieć z tym pewien problem, bo o tytuł mistrzowski Jolanda będzie rywalizować z Mają Włoszczowską. Nie da się ukryć, że najlepiej byłoby, gdyby podzieliły między sobą dwa najwyższe stopnie podium!

A wśród panów? Tu teoretycznie faworytem znów jest Nino Schurter, który zresztą ma dom w Chur, niedaleko Lenzerheide. Tegoroczna walka w PŚ jest jednak zdecydowanie bardziej zacięta niż w latach ubiegłych. Dla przypomnienia, w samym Lenzerheide w poprzednim roku w PŚ wygrywali Annie Last (GBR) i Nino Schurter (SUI) w XCO oraz w DH Myriam Nicole (FRA) i Greg Minnaar (RPA).

A kibice? Jak się przygotowują, można zobaczyć na stronie imprezy. Znalazł się tam m.in. instruktaż, jak właściwie obsługiwać piłę łańcuchową i krowie dzwonki!

 

 

Mistrzostwa Świata MTB Lenzerheide 2018!
5 dni czystej akcji

 

Wielkie ściganie zaczyna się już 5 września od wyścigu sztafetowego (Team Relay), gdzie każdy kraj reprezentuje team złożony z juniora, zawodnika U23, kobiety i mężczyzny z kategorii Elity. Każde pokonuje sprinterską rundę, przekazując „pałeczkę” kolejnemu. Polacy w przeszłości mieli w tej dyscyplinie duże sukcesy, z tytułem mistrzowskim włącznie.

Kolejne dni oznaczają rywalizację aż do wielkiego finału. Na wymagającej trasie w Lenzerheide 6 i 7 września o medale walczyć będą najlepsi juniorzy i juniorki oraz należący do kategorii U23, aż 9 września, w sobotę, wystartuje Elita pań i panów.

Czy Jolanda Neff i Nino Schurter wykorzystają przewagę własnego podwórka? W niedzielę odbędą się finały zjazdu, gdzie tytułów bronić będą Loic Bruni (FRA) i Miranda Miller (CAN).

 

Na zainteresowanych na miejscu czekają nie tylko wyścigi, ale i imprezy towarzyszące oraz strefa ekspozycji licząca 7500 metrów kwadratowych.

Jeśli się wybieracie, informacje na temat regionu znajdziecie na arosalenzerheide.swiss/en/Summer/Biking.