Kellys Cyklokarpaty w Koninkach za nami

Zachęceni świetną trasą i piękną pogodą, która tym razem dopisywała przez cały dzień, na starcie zjawili się zawodnicy w liczbie 458, w tym 48 kobiet, z których wielkie brawa należą się Justynie Frączek (AR Team), która jako jedyna zdecydowała się na dystans Giga z przewyższeniem wynoszącym 2,5 tys. metrów.

Maraton odbył się na trzech dystansach: Hobby (19 km), Mega (42 km) i Giga (63 km). Najlepszym zawodnikiem na dystansie Hobby okazał się Maciej Sołtys (THULE – JMP) z czasem 51 min. Zaledwie ułamek sekundy później metę przekroczyli Karol Czosnyka (Movimento UKS PG Wojnicz) oraz Jarek Luty (LutyTeam Lubień). Wśród kobiet zwyciężyła Gabriela Hudyka (UKS Grupa Kolarska FOUR BIKE), wyprzedzając rywalki o 3 min i kończąc wyścig z czasem 1 h 4 min. Zaraz po niej na podium stanęły Joanna Głowacka (ROWEROMANIA Sanok) z czasem 1 h 7 min oraz Ola Szczurek (MTB MOSiR Dukla) z czasem 1 h 13 min. Na dystansie Mega najlepszy okazał się Sławomir Dziwisz z czasem 2 h 13 min.

Zaledwie ułamki sekundy po nim metę przekroczyli Kamil Pomarański (CYCLOTRENER TEAM) oraz Piotr Krawczyk (REAL 64-STO). Wśród kobiet zwyciężyła Magdalena Golonka (KSPO brakeparts.pl), która wyprzedziła rywalki aż o 7 min i ukończyła wyścig z czasem 2 h 45 min. Po niej na metę wjechały Katarzyna Galewicz z czasem 2 h 52 min oraz Anna Prokop (TTC MPEC Tarnów) z czasem 3 h.

Na dystansie Giga zwyciężył Tomasz Bal (LUBOŃ Skomielna Biała Head Team), wyprzedzając rywali aż o 11 min i kończąc wyścig z czasem 3 h 26 min. Drugi na mecie pojawił się Andrzej Jarosz (72D OSHEE WINDSPORT TEAM) z czasem 3 h 37 min. Jako trzeci wyścig ukończył Jakub Solarz (UKS Grupa Kolarska FOUR BIKE) z czasem 3 h 39 min.Tym razem kobiety postawiły na mniejsze dystanse, na których osiągnęły świetne wyniki.

Organizatorzy ponownie stanęli na wysokości zadania, zapewniając wszystkim uczestnikom urozmaiconą trasę prawdziwego MTB, z długimi podjazdami i technicznymi zjazdami, gwarantując tym samym  dużo adrenaliny i chęć do kolejnych startów w ich cyklu maratonów rowerowych. Po wyścigu na każdego zawodnika czekał również posiłek regeneracyjny w postaci makaronu oraz możliwość skorzystania z prysznica.

Zawodnicy ponownie mogli wypożyczyć na maraton lub przetestować przez 30 minut rower marki Kellys z najnowszej kolekcji 2017. Do wyboru były między innymi takie modele jak Hacker 90, Stage 90 czy damski Desire, które wcześniej można zarezerwować w Systemie Timedo i odebrać w centrum testowym Kellys w miasteczku zawodów. Startujący mogli również wyczyścić swój sprzęt, używając udostępnionych urządzeń myjących.

Wiele emocji dostarczyły dziecięce wyścigi JUNIOR XC RACE, które odbyły się w pobliżu miasteczka zawodów. Dzieci, w zależności od wieku, miały do pokonania trasy o różnych poziomach trudności, które zostały precyzyjnie ułożone przez organizatorów. Pociechy jak zawsze świetnie sprostały wyzwaniu oraz tym razem pokazały wyjątkowy hart ducha i wolę walki. Na każdego uczestnika czekał pamiątkowy medal i dyplom.

Już 13 sierpnia Maratony Rowerowe Kellys Cyklokarpaty zapraszają na kolejny wyścig, który tym razem odbędzie się w Dukli. Zgłoszenia już trwają w Systemie Timedo: https://system.timedo.pl/panelCK/pl/, natomiast więcej informacji na temat wyścigu znajdziecie na stronie: http://cyklokarpaty.pl/dukla/.