Książka kucharska dla aktywnych. Waga startowa

Jak jeść zdrowo, konkretnie, a już na pewno tak, by na talerzu nie wiało nudą? Tylu trafnych porad i przepisów nie sposób znaleźć w jednej książce kucharskiej. Wszystkie z nich stworzone z myślą o sportowcach i oparte na zasadach "Wagi Startowej" – skutecznego utrzymania właściwej masy ciała.W pierwszej części lektury autor kładzie nacisk na teorię. Wprowadza pojęcie nazwane jako Wskaźnik Jakości Diety (WJD) oraz w prosty sposób tłumaczy, jak powinna wyglądać zbilansowana dieta. Nie natrafimy tutaj na zawiłą terminologię. Książka jest świetnie napisana (i przetłumaczona), w sposób przejrzysty i klarowny. 

 

Na szczególną uwagę zasługuje podział na trzy etapy zaawansowania w kuchni: początkujący, średnio zaawansowani i pasjonaci. Dzięki temu niedoświadczony w kuchni sportowiec przy odrobinie woli może szybko odnieść sukcesy również na kuchennym polu bitwy. Książka jest bez wątpienia profesjonalnym przewodnikiem po kulinarnym świecie. Znajdziemy tutaj porady i wskazówki, które uproszczą przygotowanie nawet skomplikowanych dań, ale również te, które dotyczą robienia zakupów, sporządzania listy zakupów, czy wyboru zamienników.

 

Wygodna w codziennym użytkowaniu, inspirująca - zawiera oznaczenia dań węglowodanowych, białkowych, mięsnych i bezmięsnych. Szybko można odnaleźć dania główne, jak i przekąski. Jest doskonałym dodatkiem do innej pozycji autorstwa Matta Fitzgerald  "Waga startowa", gdzie w blisko 400 stronach zostały zawarte profesjonalne porady, kiedy i jak ćwiczyć oraz w jaki sposób dotrzeć i utrzymać idealną masę ciała. 

 

Ponad 100 przepisów zawartych w kulinarnym przewodniku to obowiązkowa pozycja w domowej bibliotece każdego rowerzysty.

 

Jedz konkretnie, utrzymaj prawidłową wagę. 

 

AUTOR

 

Matt Fitzgerald

Nie musimy specjalnie przedstawiać Matta. "Książka kucharska dla aktywnych. Waga startowa" to kolejny z bestsellerów tego autora. Wybitny trener triathlonistów i biegaczy, dietetyk, za oceanem zasłynął przede wszystkim dzięki swoim publikacją książkowym. W Polsce nakładem wydawnictwa Inne Spacery ukazały się również inne książki Matta Fitzgeralda: "Waga startowa", "Triathlon. Plany treningowe" oraz opisywana przez Redakcję pozycja "Jak bardzo tego chcesz? Psychologiczny model zwyciężania".

Georgie Fear

Wioślarka, maratonka i ultramaratonka. Zawodowa trenerka żywienia, dietetyk zawodników z NCAA aż po złotych medalistów olimpijskich.

 

 

Wydawnictwo: Inne Spacery

Przekład: Kakarzyna Matejczyk-Wyka
ISBN: 978-83-64709-08-1
Premiera: 20 październik 2014

Liczba stron: 272
Cena: 49,00 zł

Komentarze do artykułu