Home Nowości Piasty Tune Prince i Princess ULImited

Piasty Tune Prince i Princess ULImited

0
127

Tune, producent lekkich komponentów rowerowych z siedzibą w niemieckim Schwarzwaldzie, wypuścił na rynek nowe piasty – Tune Prince i Princess ULImited. Wykonane z nowego, bardzo specjalnego stopu aluminium przeniesionego z przemysłu lotniczego, wyposażone w łożyska ceramiczne w standardzie i wzmocnione włóknem węglowym, nowe piasty ważą tylko 246 gramów.

Nowy zestaw szosowy ULImited Prince i Princess od Tune składa hołd założycielowi Tune Uli Fahlowi, stąd nazwa ULImited. Wyjaśnia to również dlaczego twarz Uli’ego jest wyryta na samej piaście. Tune chciał wyprodukować swoją najlepszą piastę szosową do tej pory, utrzymując minimalną wagę w prawdziwym stylu Tune. Aby to osiągnąć sięgnięto po nowy, lekki stop zapożyczony z przemysłu lotniczego, w połączeniu z lekkimi łożyskami ceramicznymi, karbonowym wzmocnieniem kołnierza i karbonowymi osłonami końcowymi.

Podczas gdy Tune produkuje swoje zwykłe piasty Prince i Princess do rowerów szosowych, szutrowych i górskich, piasty ULImited są tak naprawdę przeznaczone głównie do użytku szosowego i szutrowego z tarczami z mocowaniem Centerlock. Z tego powodu są one dostępne tylko z osiami 12 mm x 142 mm (Prince) i 12 mm x 100 mm (Princess), z 28 otworami rozmieszczonymi na 24 szprychy ułożone w układzie 2-krzyżowym lub 28 szprych ułożonych w układzie 3-krzyżowym. Kompatybilność z trybami obejmuje Campagnolo 10-11-12 Campagnolo, Campagnolo N3W Shimano HG 10/11 i Microspline oraz Sram.

Waga tylnej piasty Prince ULImited zaczyna się od 172,9 g, podczas gdy waga przedniej piasty Princess wynosi 72,9 g. Maksymalna waga systemu jest ograniczona do 105 kg – jest to łączna waga roweru i rowerzysty.

TUNE, CZYLI Z WIZYTĄ W SWIATYNI LEKKOŚCI

W Tune, szwarcwaldzkiej firmie wyspecjalizowanej w odchudzaniu rowerów, wycina się do granic możliwości. Niczym lamówka aluminiowe wióry plączą się w wielkim pudle pod kolosem CNC. Po czterech minutach gotowy korpus piasty wymyka się z uchwytów obrabiarki maksymalnie odchudzony. Z kilograma surowego materiału na końcu zostało ledwie 70 gramów. Radykalna dieta, którą na całym świecie opanowało zaledwie kilka firm. To powód, dla którego części Tune wśród fanów odchudzania cieszą się podobną popularnością co buty Christiana Louboutina wśród partnerek oligarchów.

Artykuł o wizycie w fabryce Tune, który ukazał się w numerze Bike Magazynu:

https://magazynbike.pl/2017/07/29/tune-czyli-z-wizyta-w-swiatyni-lekkosci/

Ceny i dostępność

Piasty Tune Prince i Princess ULImited są dostępne tylko w kolorze srebrnym, który jest jedynie lekką, bezbarwną powłoką anodową. Bądźcie z nami, gdy będziemy szukać informacji o cenach!

Info: tune.de

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Translate »