Home Miejscówki Spot check Family Bike Park Zieleniec

Spot check Family Bike Park Zieleniec

0
2031

Korzystając z faktu, że tym razem weekend rozpoczął się w czwartek Bożym Ciałem, wpadliśmy do Zieleńca by sprawdzić pierwszego dnia oficjalnego działania nowy bike park. Oczywiście odpowiednio wyposażeni – przede wszystkim w rowery, ale też w fachowego testera!

Mniej oficjalne otwarcie odbyło się dwa dni wcześniej, wówczas to odbyły się ostatnie testy. Z tego wydarzenia powstał film, który możecie zobaczyć poniżej.

Wszystkie informacje na temat nowego bike parku znajdziecie na stronie firmowej bikeparkzieleniec.pl, ale w gruncie rzeczy jeszcze częściej aktualizowany jest oficjalny facebook FamilyBikeParkZieleniec.

Orientację w terenie ułatwi mapka poniżej. W chwili obecnej dostępne są dwie pierwsze trasy – Sztos (różowa) i Patataj (fioletowa) oraz podjazdówka (zielona). Finalnie jeden karnet będzie obowiązywał na dwa wyciągi, póki co drugim nie bardzo jest po co podjeżdżać, ale FB podaje, że prace nad kolejnymi trasami postępują w szybkim tempie.

Sztos na dzień dobry

Cennik także podajemy, z punktu widzenia ekonomii, jeśli ktoś chce potraktować pobyt na miejscu jako szkoleniowy, zdecydowanie opłacają się opcje dłuższe niż jeden zjazd, np. 4-godzinna. Ciekawostka – w cenniku jest też opaska dla osób, które nie korzystają z wyciągu za korzystanie z tras.

Eksplorację, zgodnie z legendą, zaczęliśmy od trasy Sztos, widniejącej jako najłatwiejsza. Jej testerem był Adam, lat 7, dumny właściciel nowego roweru z terenowymi oponami na kołach 20 cali (i całych 8 biegów, choć bez amortyzacji).

I tu uwaga – trasa Sztos zaczyna się rozgałęzieniem, po lewej, a raczej po środku jest mały dropik. Póki co nieoznakowany!
Sama trasa ma 1800 metrów, co pozwala spędzić na niej zdecydowanie dłuższą chwilę
Na trasie do wyboru są miejscami dwie linie przejazdu – łatwiejsza i trudniejsza. Warto odpowiednio instruować dziecko, by nie było niespodzianek
Mniej więcej w połowie otwiera się widok na okolicę, a trasa na moment jest prosta jak strzała
Uwaga! Są i miejsca przecięcia z Patatajem, gdzie warto zwolnić, odpowiednio zresztą oznaczone
Centrum bike parku znajduje się na dole, przy wyciągu – widać je tu na zdjęciu. Oprócz baru – jedzenie spoko, w tym burgery vege – jest i mały warsztat i perspektywicznie wypożyczalnia (tym razem jej nie sprawdzaliśmy)

Patataj

Patataja sprawdzaliśmy w szybszym tempie, przy okazji robiąc foty. Dla zmyłki dwie pierwsze są jeszcze z przejazdu Sztosem, by pokazać wspomniany drop. Przyszłościowo warto byłoby go oznaczyć, swoją drogą. Patataj ma praktycznie taką samą długość co Sztos, czyli ok. 1800 metrów.

Może i Family Bike Park, ale i odrobinę starsi nie będą się nudzić!
Drop duży nie jest, ale koło 20 calu zdecydowanie go nie przejedzie
Sam Patataj w gruncie rzeczy jest bardzo podobny do Sztosa. Ten sam charakter trasy, poziom trudności odrobinę tylko wyższy – jest kilka wyższych band, czy ich sekcji
A nawet wall ride – to oficjalny skrót na jednej z serpentyn. Tak, da się go ominąć 😉
Tu widok na jedną z sekcji z serią zakrętów
A na dole kolejna atrakcja – konie! Atrakcja z gatunku familijnych. Nie, nie widzieliśmy nikogo, kto jeździłby po ścieżkach konno 😉

Dla kogo jest Family Bike Park Zieleniec?

W obecnej postaci przede wszystkim dla uczących się. Żeby jechać specjalnie dla bardziej zaawansowanych nie ma sensu, chyba że przy okazji odwiedzą trasy Singletrack Glacensis Duszniki-Zdrój. Trasy są tylko dwie, warto więc poczekać na ukończenie kolejnych, by w pełni móc wykorzystać możliwości terenu. Zdecydowanie za to na plus wypada zapisać miłą obsługę, także na wyciągu i w barze oraz fakt że pomimo gigantycznego tłoku wszędzie, tu akurat jeszcze go nie było. Wspomniany już FB donosi, że prace nad kolejnymi trasami postępują w szybkim tempie, więc na pewno wrócimy, by sprawdzić całość miejscówki.

A objazd całości został wykonany na Spectralu:ON Canyona, które idealnie nadaje się też do wyciągania na lince obywatela, który trochę się boi wyciągu.

Więcej na temat roweru, który radzi sobie i jako turystyk i w bike parku, znajdziecie poniżej

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Translate »