Test: powerbank Xtorm Solar Charger Robust 10000

Informacje, jakie podaje dystrybutor digimania.pl

– Solarny Power Bank Robust posiada wewnętrzną baterię o pojemności 10 000 mAh. Taka pojemność wystarczy aby naładować smartfona co najmniej 4 razy
– Powerbank może ładować 2 urządzenia jednocześnie
– diody LED wskazują pozostałą pojemność baterii
– Panele słoneczne SunPower® zamontowane w urządzeniu Robust są najbardziej wydajnymi panelami używanymi na rynku konsumenckim, które ładują baterię nawet przy zachmurzonym niebie. Oczywiście możliwe jest również pobranie energii przez standardowe gniazdko elektryczne lub poprzez komputer.
– Powerbank solarny posiada zintegrowaną, wbudowana latarkę, dzięki której bez problemu możesz np. oświetlić namiot bądź naprawić usterkę w rowerze podczas zmierzchu.
– Dzięki zainstalowaniu dwóch wyjść USB można jednocześnie naładować dwa urządzenia takie jak tablet, odtwarzacz mp3 czy GPS. Zasilanie energią odbywa się bardzo szybko i bezproblemowo!
– Specjalny uchwyt w obudowie doskonale nadaje się do przyczepienia np karabińczyka lub sznurka, tak aby urządzenie mogło pracować (np. pobierać energię ze słońca) w trakcie wycieczki.

Powerbank solarny jest odporny na lekkie zachlapania. Wbudowany chip APM zabezpiecza przed przeładowaniem i przegrzaniem baterii Xtorm, jak i ładowanego urządzenia. Chip automatycznie równoważy moc ładowania podłączonych urządzeń.

– Bateria klasy A. Xtorm używa tylko najlepszych ogniw, które spełniają wszystkie wymogi bezpieczeństwa, aby zapewnić szybkie ładowanie urządzeń.
– Powerbank jest bardzo wydajny i zapewnia najmniejszą możliwą utratę energii podczas procesu ładowania.

 

Detale wyposażenie

 

 

Xtorm z tyłu za pomocą diod pokazuje stan naładowania, obok jest też włącznik. Ostatnia dioda świeceniem na czerwono sygnalizuje działanie ogniwa słonecznego i ładowanie akumulatora.

 

 

Urządzenie wyposażono w jedno wejście do ładowania ze źródeł zewnętrznych i dwa wyjścia USB, które pozwalają na ładowanie dwóch urządzeń na raz. Same porty są dodatkowo zabezpieczone.

 

 

Tylną ściankę zajmuje klaster zbudowany z 10 diód. To bardzo praktyczne rozwiązanie

 

 

Lampa jest naprawdę mocna, sprawdzi się np. jako oświetlenie namiotu. To zdjęcie wykonano w pełnym słońcu – jak widać nadal podświetlenie gruntu jest wyraźnie widoczne.

 

 

Na górze obudowy znajdziemy karabińczyk, który pozwala na zamocowanie powerbanka

 

 

Choćby po to, by użyć go jako oświetlenia ostrzegawczego oraz oczywiście do ładowania po ekspozycji na słońce 

 

Praktyka

 

Znacie to? Wycieczka, a najpóźniej w jej połowie zaczynacie się zastanawiać, czy na pewno telefon wytrzyma do końca, bo przecież trzeba być w kontakcie. A GPS oczywiście krzyczy, że także pragnie energii i z zapisu trasy nici. A czego nie ma na Stravie to się nie liczy. To oczywista oczywistość – potrzebujemy stale energii, jak przysłowiowa kania dżdżu. Nawet jeśli mówimy o tym, że fajnie byłoby wyjechać w Bieszczady i się odciąć, to zwykle interesuje nas bardziej przeciwieństwo. Nic więc też dziwnego, że używanie powerbanków to codzienność. A gdyby tak dzięki słońcu miały niewyczerpaną pojemność? To oczekiwanie towarzyszy używaniu rozwiązań solarnych, ale… nie zawsze jest to jeszcze możliwe. W przypadku testowanego powerbanka powierzchnia panelu słonecznego jest zbyt mała, by ładowanie było szybkie, warto mieć tego świadomość – w rzeczywistość cały dzień słońca nie wystarczy, by z powrotem uzupełnić jego pojemność. Ale już uzupełniając zestaw podróżny o matę solarną (!) taką jak XTORM AP275 Mata Solarna  21 W jest to jak najbardziej możliwe. Sama mata (tutaj znajdziecie jej test) nie ma możliwości magazynowania energii, więc tym bardziej taki wzajemnie uzupełniający się komplet ma sens.

 

Poza tym obsługa jest elementarnie prosta – ładowanie powerbanka i podłączanie urządzeń. Praktyczny jest karabińczyk, podobnie jak oddzielny włącznik i diody pokazujące stan naładowania. W przypadku telefonu takiego jak iPhone 6 Plus, z baterią o pojemności niemal 3000 mAh, pojemność powerbanka wystarcza na około trzy pełne ładowania, co zbliżone jest do deklarowanej jego pojemności. Bardzo przypadła nam do gustu funkcja lampki, uruchamiana tym samym przyciskiem co włącznik (wystarczy go przytrzymać). W parze z karabińczykiem tworzy praktyczne oświetlenie kampingowe, przydaje się też jako latarka, nie tylko w awaryjnych sytuacjach.

 

Sam powerbank jest też solidnie wykonany i choć nie całkowicie wodoodporny, to po kilku miesiącach testów nosił minimalne ślady używania. Przed uszkodzeniem chronią go też gumowane wstawki, przypominające choćby te znane z obudów pancernych dysków twardych. 

 

Dane techniczne

 

Pojemność baterii: 10 000 mAh
Typ baterii: Litowo-polimerowa
Rozmiary: 165 x 86 x 22 mm
Panel Solarny: SunPower® 220mA
Wejście: Micro USB 5V/2A
Wyjście: 1x USB (5V/2.1A)
2x USB (5V/2.A)
Dodatkowa zawartość: Kabel USB > USB-C, instrukcja obsługi

Waga: 284 g

Cena: 169 zł

 

W sprzedaży dostępne są także inne modele wzmacniane Xtorm, znajdziecie je na stronie dystrybutora

Informacje o autorze

Autor tekstu: Grzegorz Radziwonowski

Zdjęcia: Grzegorz Radziwonowski

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Podobne artykuły

Instagram bike

Reklama

Wideo

Popularne

Translate »