Heat Games 2019. Widowiskowo i ekstremalnie!

Już 26-28 lipca tego roku czekają was ekstremalne przeżycia, całkowita nowość na arenie wydarzeń sportowych - pierwsza edycja zawodów HEAT Games - Igrzysk czterech żywiołów!Heat Games 2019

Pierwsza edycja Igrzysk Czterech Żywiołów będzie widowiskowa i ekstremalna (tak zapewniają organizatorzy)! Zawodnicy walczący z presją czasu, wymagającymi ziemnymi trasami oraz głodnymi zwycięstwa rywalami. A do tego spektakularne akrobacje na wysokości kilku metrów oraz zmagania z najbardziej nieprzewidywalnymi żywiołami - wodą i powietrzem. Całość powinna gwarantować widzom niesamowite, jedyne w swoim rodzaju widowisko.

Główną ideą zawodów jest rozegranie ich w akompaniamencie czterech żywiołów. 

 

H – hydro, czyli woda 

 

To właśnie w niej rozegrane zostaną pierwsze nieoficjalne Mistrzostwa Świata w wakeboardzie za samochodem. 

Quicksilver Van Wake Worlds – Wake HEAT - zawody zlokalizowane będą wzdłuż starej drogi do Żywca w Czernichowie – wyjątkowej lokalizacji pozwalającej na przeprowadzenie jedynej w swoim rodzaju konkurencji, polegającej na wykonaniu ewolucji na desce wakeboardowej ciągniętej za samochodem w kanale o długości aż 1 kilometra!

W strefie hydro rozegrana zostanie także dodatkowa dyscyplina liczona w klasyfikacji generalnej jako bonus stage (więcej informacji wkrótce). 

 

E – earth, czyli ziemia 

 

 

 

Ziemia to strefa rowerowa, w której znajdą się m.in. takie konkurencje jak:

  • Freestyle HEATFMB World Tour Puchar Świata w rowerowym freestyle’u, podczas którego najlepsi zawodnicy z całego świata zmierzą się w najbardziej widowiskowej dyscyplinie HEAT Games 2019, wykonując spektakularne akrobacje na skoczniach o wysokości kilku i długości kilkunastu metrów.
  • Góra Żar DOWN HEAT – Puchar Polski DH – zawody downhillowe kojarzone są z górą Żar już od ponad 13 lat. Rozegrane zostaną na jednej z najstarszych tras w Polsce – "Pucharówce", która co roku gromadzi kilkuset śmiałków i kilka tysięcy fanów. Konkurencja ta wpisana będzie do międzynarodowego Pucharu Polski.
  • Wyścig o Szczyt Góry Żar - Up HEAT – dedykowany prawdziwym herosom wytrzymałości - zawodnikom startującym w maratonach i cross country. Zawody rozpocznie wspólny start przy dolnej stacji kolejki, który zmieni się w sprint na sam szczyt nartostrady. Zapowiada się widowiskowa walka w pocie czoła do mety zlokalizowanej przy górnej stacji kolejki PKL Góra Żar.
  • Dartmoor Enduro HEAT – entuzjaści enduro będą mieli do pokonania 3 odcinki rozstawione wokół Międzybrodzia Żywieckiego. Na ich drodze staną m.in. odcinki specjalne wytyczone w dzikim górskim terenie, składające się w 90% ze zjazdów. Całość trasy liczyć będzie ponad 30 km!
  • Góra Żar Kids HEAT – wśród licznych konkurencji nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych. Wyścig KIDS RACE rozegrany zostanie na dolnym odcinku trasy Easy Line w czterech kategoriach wiekowych.
  • GoPro Freeride HEAT – to nic innego jak widowiskowe loty na leśnych skoczniach na najbardziej uczęszczanej trasie PKL Bike Parks – AIRLINE zakończone piątkowym BEST FRickiem. 

 

A – air, czyli powietrze

 

W powietrzu uczestnicy rywalizować będą w zawodach lotniowych Air HEAT, polegających na starcie ze szczytu Góry Żar i doleceniu do celu przy dolnej stacji kolejki.

T – tunes, czyli dopełnienie całości. Pod tym hasłem kryją się koncerty i inne atrakcje towarzyszące, jak aftery czy Pool Party w Radihaus & Treehaus Żar.

 

Każda z dyscyplin wliczać się będzie w ranking generalny zawodów, który wyłoni zwycięzców w trzech kategoriach: HEAT MAN, HEAT WOMAN i HEAT JUNIOR.

 

Zapisy właśnie ruszyły! Zapraszamy do rejestracji!

 

Wydarzenie na FB - Igrzyska 4 żywiołów

 Oprócz najistotniejszych informacji znajdziecie tam także konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Co tydzień do wygrania darmowy pakiet Sport Pack wraz z 1-dniowym karnetem na wyciąg i oficjalną koszulką zawodów HEAT Games.

 

Więcej informacji oraz cennik pakietów na oficjalnej stronie www.heatgames.show

 

Komentarze do artykułu