Mistrzostwa Polski MTB Mrągowo 2019!

Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim 2019 wystartują 19 lipca i potrwają trzy dni. Do Mrągowa przyjadą zawodnicy, których nazwiska znają wszyscy kibice kolarstwa. Tytułów mistrzowskich bronić mają trzynastokrotna mistrzyni Polski Maja Włoszczowska (elita kobiet) i aktualny mistrz Bartek Wawak (elita mężczyzn). Start mistrzów Polski w kolarstwie górskim zaplanowano na 21 lipca.Mrągowo drugi rok z rzędu będzie gospodarzem Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim. W przedostatni weekend lipca do rywalizacji w formule cross county staną gwiazdy polskiego kolarstwa. Polski Związek Kolarski, doceniając ubiegłoroczny debiut Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim w Mrągowie, ponownie powierzył organizację imprezy Stowarzyszeniu LUZ Grupa (pomysłodawcy i organizatorowi Milko Mazury MTB). 


Jak potwierdza prezes mrągowskiego stowarzyszenia Arkadiusz Cała, w tym roku mistrzostwa przeniosą się z Góry Czterech Wiatrów na tereny Mrongoville Familly Town. Nowa lokalizacja charakteryzuje się stromymi wąwozami i pagórkami, co sprawi, że tegoroczna runda będzie kwintesencją nowoczesnego cross country.
– Szykujemy szybką, techniczną rundę o długości 4 200 metrów. Suma przewyższeń na trasie to 150 metrów interwałowych podjazdów – dodaje Arkadiusz Cała. 

 

 

 


Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim 2019 

wystartują 19 lipca i potrwają trzy dni. Do Mrągowa przyjadą zawodnicy, których nazwiska znają wszyscy kibice kolarstwa. Tytułów mistrzowskich bronić będą trzynastokrotna mistrzyni Polski Maja Włoszczowska (elita kobiet) i aktualny mistrz Bartosz Wawak (elita mężczyzn).
Start mistrzów Polski w kolarstwie górskim zaplanowano na 21 lipca, wcześniej sportowych emocji dostarczy rywalizacja sztafet oraz wszystkich kategorii wiekowych, od młodzika po kategorie Masters. Pierwsze koszulki rozdane zostaną już w piątek podczas wyścigu o
tytuł Mistrza Polski Sztafet (XCR ), kiedy do rywalizacji staną najlepsze kluby kolarskie w Polsce. Kolejne medale Mistrzostw Polski rozdane zostaną w niedzielę. Wtedy od samego rana zaplanowano wyścigi o tytułu Mistrzowskie. Na początek wystartują kategorie Masters i Cyklosport. Następnie o tytuły Mistrza Polski powalczy kategoria Junior, a po południu na linii startu stanie Elita kobiet.
Podczas trzydniowego święta zaplanowano wyścigi zarówno dla zawodników walczących o tytuł Mistrza Polski, jak i amatorów, którzy będą chcieli zmierzyć się z trasą. Odbędą się imprezy towarzyszące, m.in. wyścigi w ramach cyklu Milko Mazury MTB oraz rywalizacja najmłodszych podczas Mistrzostw Polski Strider. 

 

 

 

Organizatorzy z radością informują, że w tym roku otrzymali zgodę PAP na organizację Mistrzostw Polski Dziennikarzy w kolarstwie górskim, a to oznacza, że pod koniec lipca pióra na rowery zamienią także lokalni dziennikarze. Trudna, wymagająca i widowiskowa trasa plus najlepsi polscy zawodnicy to gwarancja wielkich emocji!

 

Komentarze do artykułu