Home Imprezy Ultra Bike Maraton pod Szrenicą!

Ultra Bike Maraton pod Szrenicą!

0
374

Ultra Bike Maraton  

 

 

Wszyscy wiedzą, że maratonu w Szklarskiej Porębie nie może zabraknąć. Ta miejscówka musi co roku pojawić się w kalendarzu. Bike Maraton tradycyjnie towarzyszy też festiwalowi Bike Week, a Szklarska Poręba to przecież miejsce, które dla polskiego MTB znaczy bardzo dużo. Jednym słowem Bike Maraton w Szklarskiej jest po prostu obowiązkowy!

Dystans GIGA w Szklarskiej to 100 km i przewyższenie 3050 m – start o 10:00.

MEGA ma prawie 62 km i przewyższenie 1800 m, a CLASSIC 32 km plus 900 m w pionie. Oba dystanse startują razem (obowiązuje podział na sektory) o godz. 11:00.

Łatwy FUN (14 km i 340 m przewyższenia) startuje o 11:15 i robi krótką pętlę – najpierw obowiązkowy Puchatek, potem na Trzy Jawory i powrót Drogą pod Reglami.

 

 

 

Sonko Kids Bike Maraton zaprasza oczywiście dzieci! Wyścigi rozpoczną się po ostatnim starcie Bike Maratonu dla dorosłych. Będzie spora strefa EXPO oraz mobilne miasteczko w strefie KIDS, które skupi się na promocji bezpieczeństwa jazdy na rowerze – jazdy w kaskach, utrwalanie zasad ruchu drogowego itp. Będzie m.in. tor przeszkód, refleksomierz oraz różne inne animacje i konkursy. 

 

Biuro zawodów i odbiór pakietów działać będą na parkingach przy ul. Turystycznej, tuż obok stoku narciarskiego, z którego Bike Maraton wystartuje i na którym będzie też linia mety.

Pasta party (posiłki serwowane przez kuchnię Sport Hotelu Bornit należącego do sieci Interferie) i dekoracje – również tam.

Sobota w Szklarskiej to Bike Maraton i MTB, ale mamy jeszcze niedzielę, a ta upłynie na szosie – Szosowy Klasyk Szklarska Poręba już 7 lipca!

 

Limit miejsc startowych na tę edycję Bike Maratonu wynosi 1100 (i prawdopodobnie do sobotniego poranka zostanie wyczerpany)!

 

Więcej: https://bikemaraton.com.pl 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Translate »