Bike Maraton w Polanicy-Zdroju rusza 11 maja!

Trzecia edycja Bike Maratonu 2019 wystartuje 11 maja w Polanicy-Zdroju. Po Miękini i Zdzieszowicach BM wjeżdża nieco wyżej! Zawodnicy na dystansie GIGA wyruszą o 10.00, MEGA i CLASSIC o 11.00, a bohaterka naszej akcji, czyli BM Hero o 11.30 na dystansie FUN. Mamy nadzieję, że ta edycja nie tylko dla niej będzie niezapomniana. 

W tym roku koronny dystans Bike Maratonu będzie miał 73 km i przewyższenie 1800 m. Start, tradycyjnie, z Parku Zdrojowego przez centrum Polanicy, w stronę Huty, a po krótkiej wspinaczce trawers drogą Wieczność. Choć przewyższenia bywają na Bike Maratonie większe, a trasy dłuższe, to GIGA w Polanicy łatwe nie jest. Kilometry niekończących się krętych zjazdów i podjazdów zmuszają do ciągłej koncentracji i mocnej pracy na całym dystansie. Start dystansu GIGA o godz. 10:00.

 

 

 

O 11:00 wyjadą na polanicką trasę ci, którzy wybierają dystans CLASSIC (32 km) lub MEGA (52 km). Tu istnieje możliwość wyboru dystansu na trasie, a start jest wspólny. Obowiązuje też podział na sektory startowe.

O 11:30 wystartuje dystans FUN i będzie miał 18 km. Wszyscy już się przyzwyczaili, że w tym sezonie Bike Maraton ma 4 dystanse i osobne starty o różnych godzinach.

 

 

 

 

Wiosenne ściganie na pograniczu Gór Bystrzyckich i Stołowych daje zawsze sporo frajdy i niezłego kopa na resztę sezonu. Na tym wyścigu jest wszystko, co potrzebne do zabawy w MTB – długie podjazdy, które zdają się nie mieć końca, techniczne zjazdy po korzeniach i śliskich głazach, wąskie leśne ścieżki wśród stuletnich świerków i rozległe widoki. Organizatorzy w Polanicy spodziewają się ponad 1500 zawodników i zawodniczek.

 

Biuro zawodów będzie przyjmować zapisy i wydawać pakiety startowe przy amfiteatrze w Parku Zdrojowym już w piątek od godz. 16:00 do 21:00, a w sobotę od 8:00 rano.

Zapisy internetowe na https://bikemaraton.com.pl/rejestracja/

 

W niedzielę w tym samym miejscu odbędą się górskie biegi: IV Półmaraton Polanica-Zdrój i Dziesiątka Staropolanki, które otworzą biegowy cykl Runner's World Super Bieg. 

 

 

Komentarze do artykułu