Trek Enduro MTB Series Rabka-Zdrój 2019. Zapisy wystartowały!

7 maja wystartowały zapisy na pierwsze w Polsce dwudniowe zawody enduro. Trek Enduro MTB Series odbędzie się w dniach 22-23 czerwca 2019 w Rabce-Zdroju!Trek Enduro MTB Series Rabka-Zdrój 2019! Zapiszecie się TU

 

Dwudniowa rywalizacja w enduro to efekt połączenia sił ekipy organizacyjnej Enduro MTB Series oraz teamu Eskimoo, czyli doświadczenia ze znajomością lokalnych tras. Na możliwość przeprowadzenia wyścigu wpływ ma również przychylności władz Rabki-Zdroju oraz Fundacji Rozwoju Regionu Rabka. Dodajmy do tego świetne trasy i osiągnięte porozumienie z nadleśnictwem oraz prywatnymi właścicielami gruntów, no i macie imprezę, a w zasadzie punkt wyjścia do jej organizacji…

 

Już w piątek 21 czerwca organizatorzy zapraszają uczestników do biura zawodów w Amfiteatrze, przy ul. Chopina 17, w Rabce-Zdroju. Najlepiej już wtedy załatwić formalności i nie zostawiać tego na sobotę rano.

Pierwszy dzień rywalizacji, czyli sobota 22.06. przyniesie zawodnikom 4 Odcinki Specjalne i w sumie około 40 km do pokonania (OS + dojazdówki). Dwa z nich będą w formacie on-sight (bez wcześniejszej publikacji ich przebiegu), zaś dwa z trasą, na której będzie możliwość treningu (publikacja na Trailforks ok. 2 tygodnie przed imprezą). Potem przyjdzie czas na regeneracje sił i wieczorny koncert w Amfiteatrze.

Niedzielne ściganie to również 4 OS-y o łącznej długości (wraz z dojazdówkami) ok. 30 km. Wtedy również dwa odcinki będą znane, a dwa nie. Tradycyjnie napoje i przekąski regeneracyjne zapewni Oshee, a w pakiecie startowym otrzymacie kilka fajnych gadżetów (smar eLube, Nikwax, t-shirt, produkty Oshee).

Ponadto w niedzielę organizatorzy zapowiadają miniwyścig dla najmłodszych. Dodatkowo na wszystkich uczestników oraz kibiców czekać będzie ponad 30 rowerów testowych marki TREK.

Harmonogram wydarzeń (oraz informacje o bazie noclegowej) znajdziecie na stronie imprezy.

Liczba miejsc jest ograniczona! Podobnie jak w zeszłym roku organizatorzy sugerują, aby do pierwszych grup startowych rejestrowali się czołowi, najszybsi zawodnicy.

 

Aktualizowane informacje: www.facebook.com/EnduroMTBseries oraz na www.enduromtbseries.pl.