BM Zdzieszowice 2019 zaliczony! Cdn. w Polanicy

Ponad 1100 zawodników i zawodniczek ścigało się w Zdzieszowicach na czterech dystansach, ponad setka dzieciaków rywalizowała w Sonko Kids Bike Maratonie. Edycję zdzieszowicką można uznać za udaną.Było twardo, sucho i pyliście. Do tego chłodno i na koniec lekki deszcz. Do repertuaru skrajnych pogodowych warunków, do jakich przyzwyczaiły w ostatnich jedenastu latach Zdzieszowice, dołączyły kolejne. W minioną sobotę ponad 1100 osób wystartowało na wszystkich czterech dystansach Bike Maratonu, a ponad setka dzieciaków ścigała się w Sonko Kids Bike Maratonie.

 

 

 

Na pierwszy ogień poszli długodystansowcy i dystans GIGA. Start o 10:00 i 84 km do pokonania. Od początku mieliśmy czujną i kontrolowaną współpracę dwóch teamów: JBG2 i CST. Kolejni zawodnicy odpadali z walki o czołowe lokaty i nadszedł czas na walkę bez sentymentów, aż było wiadomo, że do mety najpierw dojedzie dwójka w składzie Wojciech Halejak i Mateusz Nieboras (JBG2 CryoSpace) i taka była też kolejność na podium w klasyfikacji BM PRO. Trzecie miejsce zapewnił sobie Piotr Brzózka (JBG2), minimalnie wygrywając podium z Karolem Rożkiem (CST 7r MTB Team).

Trzy zawodniczki nadały natomiast ton rywalizacji w swojej klasyfikacji. Zwycięstwo dla Michaliny Ziółkowskiej (CST 7r MTB Team), druga Zuzanna Krzystała, a trzecia Anna Urban (obie Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team).

Dystans MEGA wygrał po długim samotnym finiszu Piotr Krawczyk (Real 64-sto) przed Maciejem Pitachem (CST 7r MTB Team) i Mikołajem Jurkowlańcem (Immotion Specialized Skoda Gall ICM Team). Wśród kobiet pierwsza była Marta Garnek (Dream Bike Bielawa), druga Monika Strychar (Mitsubishi Materials MTB Team), a trzecia Natalia Kołodziej – Skwarczyńska (Gomola Trans Airco). 

 

 

 

 

CLASSIC, w którym wystartowała największa liczba osób, wygrał Piotr Śliwiński (RK Aluminium Bike Team) przed Jakubem Baszczyńskim (również RK Aluminium Bike Team) i Arkadiuszem Paszendą (Pressing Bike System Ice Went Team). Matylda Szczecińska była nie do pokonania wśród kobiet, a druga na mecie pojawiła się Magdalena Zawierta, tuż przed siostrą Patrycją (obie WKK Pfleiderer Wieruszów 2).

Zabawa na dystansie 16 km (dystans FUN) również wyłoniła najlepszych. Najszybszym zawodnikiem we wszystkich kategoriach był Rafał Noculak z UKS Sport Bralin, a najlepszy czas wśród zawodniczek zanotowała Monika Dmochowska (Cyklo Grupa). Jak zwykle w Bike Maratonie rywalizowały również drużyny i kolarskie rodziny, a imprezę zakończyło losowanie nagród w ramach loterii fantowej „Jedziemy z pomocą”.

 

Więcej o Bike Maratonie: bikemaraton.com.pl

11  maja Bike Maraton wjeżdża w góry! A z nim wyłoniony przez Bike'a Bike Maraton Hero! 

 

Komentarze do artykułu