Rowerem na szczyt. Trenuj z Majką

"Miałem taki pomysł, żeby przygotować kolarski poradnik dla młodzieży i dorosłych. Maja mnie uprzedziła. Jak wszystko, co robi, także to zrobiła perfekcyjnie. Pozycja obowiązkowa. Zarówno dla Ciebie, jak i dla mnie. No i chyba pora nawrócić się na rower górski :)" - rekomenduje Michał Kwiatkowski!Rowerem na szczyt. Trenuj z Majką

autorki: Maja Włoszczowska, Karolina Oponowicz
wydawca: Wydawnictwo Agora 2018
premiera: 11 kwietnia 2018

 

Jak powiedziała nam w wywiadzie Jolanda Neff: "Ważne też, żeby robić coś samemu, a nie czekać na inicjatywę z zewnątrz. To także w jakiś sposób część pracy. Oczywiście, nie zawsze zadziała od razu, ale trzeba budować inny świat wokół siebie. Nikt nie powiedział Mai, żeby napisała książkę, musiała sama wykazać się inicjatywą. To naprawdę wiele pracy, którą sam musisz włożyć".

Zdaniem Jolandy kolejna książka Mai, tym razem poradnik dla zdeklarowanych i potencjalnych ;) miłośników kolarstwa, jest sposobem na zdystansowanie się od świata sportu i ukochanej dyscypliny. Sposobem na wyjście poza i zbudowanie alternatywnej rzeczywistości. Ponieważ, jak mówi szwajcarska koleżanka Mai z teamu Kross Racing: "Musimy mieć oczy szeroko otwarte i pamiętać, że ta nasza kolarska ścieżka jest bardzo wąska. I że jak tylko wyjdziemy z tego budynku, nikt nic nie będzie wiedział o kolarstwie".

 

 

 

Dzięki Mai, na szczęście, coraz więcej osób nie tylko dowiaduje się, że istnieje taka dyscyplina jak MTB, ale i przekonuje się do jej uprawiania. A "Rowerem na szczyt" jest niczym innym, jak odpowiedzią na pytanie...

 

Który sport jest najfajniejszy na świecie i dlaczego kolarstwo górskie?

 

"Teren wymaga absolutnego skupienia. Dla mnie MTB to niemal forma medytacji, czyszczenia głowy.
[...]
To dyscyplina dla osób, które lubią się porządnie zmęczyć i spocić. Po treningu downhillowym z Arkiem Perinem zdarza mi się mieć zakwaszone tricepsy. Ale jaka to satysfakcja...
[...]
Można na góralu jeździć w pojedynkę, jasne. Ale o ile więcej radości jest, gdy ma się grupę znajomych zakręconych na punkcie tego sportu.
[...]
Czy MTB to sport dla dziewczyn?
Dziewczyny na rowerze górskim wymiatają! A jest nas na świecie znacznie więcej". 

 

W "Rowerem na szczyt" znajdziecie odpowiedzi na mnóstwo nurtujących niektórych pytań. Na przykład, czy ze sportu można się utrzymać, czy MTB jest niebezpieczne i ile Maja ma rowerów oraz dlaczego kolarze ubierają się w obcisłe itd. 

Kupujcie, czytajcie, a my tylko przypominamy za Mają – który sport jest najfajniejszy na świecie i dlaczego kolarstwo górskie?

 

 

 

 

Pamiętam, jak Maja zaczynała swoją przygodę z kolarstwem na organizowanych przez Langteam zawodach GrandPrix MTB. Od tamtej pory osiągnęła w tej dyscyplinie sportu więcej, niż niejeden sportowiec mógłby sobie wymarzyć, nieustannie dając nam powody do radości. Swoją pasją do sportu zaraża innych. Bardzo się cieszę, że postanowiła się podzielić doświadczeniem i wiedzą. "Rowerem na szczyt" to fantastyczny przewodnik dla wszystkich amatorów kolarstwa. Bo od kogo się uczyć, jak nie od naszej mistrzyni.

Czesław Lang

 

 

MAJA WŁOSZCZOWSKA (ur. 1983 r. w Warszawie) polska kolarka górska, jedna z najpopularniejszych polskich sportsmenek. Mistrzyni świata i dwukrotna wicemistrzyni olimpijska w kolarstwie górskim, multimedalistka mistrzostw świata i Europy. Z wykształcenia magister inżynier matematyki finansowej i ubezpieczeniowej. Studiowała na Politechnice Wrocławskiej. Współorganizatorka międzynarodowych zawodów kolarstwa górskiego Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska Race. Reprezentuje zawodników w komisji zawodniczej Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz w komisji MTB Międzynarodowej Unii Kolarskiej UCI. Na co dzień mieszkanka Jeleniej Góry.

 

KAROLINA OPONOWICZ (ur. 1978 r. w Białymstoku) absolwentka socjologii na UW i Polskiej Szkoły Reportażu. Dziennikarka, redaktorka w Wydawnictwie Agora. Autorka książek: „Bozie, czyli jak wygląda Bóg” oraz „Pokochawszy. O języku miłości” (wraz z Jerzym Bralczykiem i Lucyną Kirwil). Prywatnie capoerista i mama dwóch młodych kolarek.

 

Komentarze do artykułu