Home Nowości Polacy uruchomili Obrench

Polacy uruchomili Obrench

0
317

Polacy wymyślili i uruchomili ciekawy system o nazwie Obrench (czytaj: obręcz), którego zadaniem jest jak najszybsze poinformowanie o kradzieży, a tym samym utrudnienie transportu i sprzedaży skradzionego roweru. System jest prosty, bezpłatny i działa na całym świecie.

Obrench jest połączeniem możliwości teleinformatyki oraz siły społeczności. Rejestrujesz rower na swoim koncie Obrench, tworząc jego profil, dodajesz te informacje, które w razie kradzieży chciałbyś przekazać innym, np. zdjęcia, numer ramy, znaki szczególne. Przedmiot po rejestracji jest jakby uśpiony. W chwili gdy ktoś Ci go ukradnie, uruchamiasz alarm, a system powiadamia osoby z tego samego regionu i kraju co ty, a więc te, które faktycznie są w stanie pomóc. Inni również w łatwy sposób mogą dowiedzieć się o kradzieży. W dobie aplikacji, które chcą pozwolenia na dostęp niemal do wszystkiego, aplikacja Obrench wypada nadzwyczaj pozytywnie, nie śledzi naszej lokalizacji, nie potrzebuje dostępu do książki telefonicznej, SMS czy kontaktów, po prostu podczas rejestracji podaje się kraj i region, w którym obecnie przebywa rower, a później można to dowolnie zmieniać.

 

 

System zbudowany jest tak, aby uruchomić alarm mogły zarówno osoby nieposiadające telefonu, posiadające smartfon lub jakikolwiek telefon pozwalający na wysyłanie SMS-a. Aby zgłosić kradzież, wystarczy wejść na swoje konto i oznaczyć rower jako skradziony.

Alarm można uruchomić na trzy sposoby: (1) przez www.obrench.com, (2) korzystając z aplikacji mobilnej (Android / iOS), (3) lub wysyłając SMS na Numer Alarmowy Obrench +48 512 112 112. Jeśli chcesz skorzystać z opcji zgłoszenia przez SMS, to należy wysłać zwykłą wiadomość z numerem przedmiotu nadanym przez Obrench. Jeśli masz tylko jeden zarejestrowany przedmiot, to w SMS wysyłasz 1 itd.

Czy Obrench ma sens? Jeśli nie korzystasz z Obrench, to po kradzieży i w nerwach stracisz czas na znalezienie zdjęć, odnalezienie numeru ramy, podanie detali przedmiotu, umieszczenie informacji na forach, na których i tak zasięg jest ograniczony. Oczywiście fora też są w jakimś stopniu pomocne, ale uruchomienie alarmu Obrench powoduje, że inni użytkownicy Obrench bardzo szybko zobaczą, co skradziono, dzięki czemu mogą natychmiast reagować. To znacznie zwiększa szanse na odnalezienie. Istotne jest również to, że system korzysta z notyfikacji PUSH, więc aplikacja Obrench powiadomi sama o kradzieży w okolicy bez potrzeby zaglądania do niej co chwilę. Posiadając zainstalowaną aplikację, można więc zarówno zabezpieczyć swój rower, jak i pomagać innym.

 

 

Nawet jeśli dawno skradziono Ci rower, warto dodać go do Obrench i oznaczyć jako skradziony, aby ktoś inny chcąc go kupić, mógł sprawdzić, a tym samym ew. odnaleźć. Pomocne będzie również to, iż Obrench angażuje i zachęca coraz więcej serwisów rowerowych do weryfikowania pozostawionych u nich rowerów, co spotyka się z bardzo pozytywnym odzewem.

Nie od dziś wiadomo, że siła jest w grupie. Obrench działa jak rozproszony umysł, kierując się mottem: „Im więcej NAS, tym mniej ICH”.

Więcej informacji na: www.obrench.com oraz www.facebook.com/Obrench

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Translate »