Home Imprezy Inauguracja LOTTO Poland Bike Marathon 2024 w Serocku

Inauguracja LOTTO Poland Bike Marathon 2024 w Serocku

0
10

Duch w narodzie nie ginie, ludziom się chce ścigać nawet wtedy, gdy okoliczności przyrody mogłyby być lepsze! Serock i pierwsza impreza z cyklu Lotto Poland Bike Marathon 2024 pokazały, że dobra atmosfera to nie tylko trasa, ale przede wszystkim ludzie!

Nie oszukujmy się, są fajniejsze miejsca niż Serock do rozegrania maratonu MTBk. To miasteczko, szczególnie na tle pobliskiej Warszawy, jest maleńkie i tę bliskość stolicy widać, bo wszystko jest miniaturowe, także okoliczne „góry”. Nic więc dziwnego, że kolarze byli w stanie wypełnić rynek w całości. Serock ma jednak tę zaletę, że tuż obok jest Zalew Zegrzyński, co sprawia, że warto wybrać się tu z rowerem. Bo szczerze mówiąc, po względem atrakcyjności sama trasa – jak większość tego, co wokół Warszawy – to przysmaki dla koneserów, jak ostrygi. Fakt, lasy są piękne, szczególnie wiosną, ale wzgórza niewielkie, a fragmenty singli w lesie krótkie.

Tym samym zabranie roweru MTB tutaj to bardziej stan umysłu niż konieczność – na starcie usłyszeliśmy, że trasa „jest za trudna na gravela, bo piaski i podjazdy” – ale koledze z 10 sektora, w którym staliśmy, zabrakło odrobiny perspektywy. Startowałem na gravelu, na dużej pętli MAX nie musiałem się nawet wypiąć. Największe podjazdy to były dwa wiadukty. Bez problemu znajdziecie obecnie wyścigi gravelowe trudniejsze niż ta pierwsza edycja. Czy to żle? W życiu, super, że jest gdzie startować, w dodatku bliskość wielkiego miasta sprawia, że jest to impreza łatwo dostępna. I o to chodzi.

Zachęcając innych dodam tylko, że zdecydowanie na trasie godne polecenia są końcowe fragmenty już nad samym zalewem, w szczególności zjazd do jego poziomu. Tu przyszłościowo warto byłoby pomyśleć o pełniejszym wykorzystaniu ukształtowania terenu. Jeśli jednak chcecie poczuć się, jak w prawdziwych górach, to warto będzie sprawdzić inne edycje i cykle.

Przypominajka – pod Warszawą są bardziej górskie miejsca, choćby Zalesie Górne czy Rząśnik.

Pod spodem znajdziecie oficjalną relację, którą dostaliśmy od organizatora:

Wystartował szesnasty już sezon LOTTO Poland Bike Marathon! Cykl wyścigów amatorów na rowerach górskich, organizowany przez Grzegorza Wajsa, w roku 2024 składa się z 16 etapów rozgrywanych przede wszystkim na Mazowszu. Tegoroczna inauguracja odbyła się w Serocku, a frekwencja okazała się imponująca. W kolarskim miasteczku na Rynku w Serocku stawiło się prawie 700 amatorów dwóch kółek. Potężny peleton!

– Z wielką przyjemnością wróciliśmy do Serocka – mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. – To dobrze znany przez kolarzy pofałdowany teren nad Narwią, w pobliżu Jeziora Zegrzyńskiego, z Rezerwatem Zegrze i Wąwozem Szaniawskiego. Tam wiodły też nasze trasy. Tak wysoka frekwencja podczas inauguracji w Serocku to świetna zapowiedź nowego sezonu, ale też wyraźny sygnał, że amatorzy MTB bardzo doceniają naszą pracę przy organizacji LOTTO Poland Bike Marathon.

Na dystansie MAX (52 km) wygrał Maciej Petryszyn (UKK Huragan Wołomin), wyprzedzając Szymona Lachowicza (Warszawski Klub Kolarski) i Adama Andrzejczuka (Pego.CC.iFon). Wśród kobiet zwyciężyła Anna Grabowska (Enea KS Energia Kozienice), przed Krystyną Żyżyńską-Galeńską i Dominiką Sadowską (obie z Damovo Bike Team).

Trasę MINI (29 km) najszybciej pokonał Antoni Mrowiński, finiszując przed Michałem Grucą (obaj z Kamyk Radzymin MTB Team), a trzeci był Dawid Bojarczak (Łapy). W gronie kobiet triumfowała Katarzyna Skura (MSR & Toyota Grupa Cygan), przed Alicją Surdyk i Aleksandrą Dorsz (obie z Kamyk Radzymin MTB Team).

Uczniowie i uczennice szkół podstawowych ścigali się na dystansie FAN (10 km). Wygrał Alan Skorupka (Triathlon Siedlce Club), przed Igorem Kotlengą (Jabłonna) i Michałem Paziewskim (UKS Kolarz Nadarzyn), a w rywalizacji dziewcząt zwyciężyła Zuzanna Błazucka (CNC Warszawa Blaze Technology), przed Patrycją Koc (Kamyk Radzymin MTB Team) i Katarzyną Mościcką (UKK Huragan Wołomin). W Mini Crossie na terenie kolarskiego miasteczka swoje wyścigi miały też przedszkolaki.

W klasyfikacji drużynowej OPEN najlepszy był MSR & Toyota Grupa Cygan, przed Damovo Bike Team i Grupą ANG, natomiast punktację MINI TEAM wygrał Kamyk Radzymin MTB Team, przed MSR & Toyota Grupa Cygan i KK Catena Wyszków. W młodzieżowej klasyfikacji zespołowej FAN TEAM triumfował Warszawski Klub Kolarski, przed Kamyk Radzymin MTB Team i UKS Kolarz Nadarzyn, a w punktacji rodzinnej zwyciężyli Luszkowie, przed Dudkowskimi i Mireckimi.

LOTTO Poland Bike Marathon w Serocku został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Serock oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego. Patronat honorowy sprawowali Burmistrz Serocka i Marszałek Województwa Mazowieckiego, a partnerami imprezy były Miasto i Gmina Serock oraz Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Peleton LOTTO Poland Bike Marathon pozostaje na Mazowszu. Kolejne wyścigi odbędą się w niedzielę 28 kwietnia w Jabłonnie. Poprzedzi je dzień wcześniej w sobotę Rodzinny Piknik Rowerowy na terenie zabytkowego Pałacu w Jabłonnie. Zapraszamy!

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Translate »