Home Nowości eTrylogia Meridy nowa linia eONE-SIXTY/eONE-FORTY

eTrylogia Meridy nowa linia eONE-SIXTY/eONE-FORTY

0
41

Zasięg, niska masa, pełne wsparcie mocy. Użytkownicy oczekują znacznie więcej od eMTB niż kiedykolwiek wcześniej, ale czasami najlepszym kompromisem jest brak kompromisu. Tak przynajmniej twierdzi Merida prezentując swoje nowe modele. Mieliśmy możliwość przyjrzeć się im z bliska, oto najważniejsze informacje zebrane w jednym miejscu.

Aby stworzyć rower, który „zadowoli wszystkich” rowerzystów”, projektanci wrócili do deski kreślarskiej i stworzyli całkowicie nową gamę eMTB, przy okazji nazywając ją eTRILOGY. Te trzy rowery mają wspólne kluczowe elementy, ale każdy z nich ma zasadniczo inny charakter – to całkowicie karbonowy eONE-SIXTY CF, aluminiowy eONE-SIXTY LITE i aluminiowy eONE-FORTY LITE.

eTrylogia Meridy

eONE-SIXTY CF to w pełni karbonowy eMTB. Wyposażony został w 170 mm skoku z przodu i 174 mm skoku z tyłu (koło 27,5″), w pełni zintegrowany akumulator 600 Wh, który można rozszerzyć do 960 Wh za pomocą externdera. Ma oferować maksymalną wydajność prowadzenia i zwrotność, gdy liczy się każda sekunda, dzięki niskiej masie całkowitej, pełnemu wsparciu i niskiej pozycji akumulatora w rurze dolnej.

eONE-SIXTY LITE oferuje maksymalny zasięg w połączeniu z pełnym wsparciem. Dzieląc ten sam skok co eONE-SIXTY CF, aluminiowy eONE-SIXTY LITE posiada wyjmowany akumulator 750 Wh, który można rozbudować do ponad 1100 Wh, aby uzyskać ekstremalny zasięg, podczas gdy najnowsza geometria, zawieszenie poprawiają prowadzenie i osiągi na szlaku.

eONE-FORTY LITE jest przeznaczony dla rowerzystów, którzy nie potrzebują dodatkowego skoku zawieszenia lub szukają wszechstronności eMTB typu SUV, aby połączyć codzienne użytkowanie w ciągu tygodnia z wyjątkowymi osiągami na ścieżkach w weekend. Rower wyposażony w duży wymienny akumulator o pojemności 750 Wh, możliwość rozszerzenia go do ponad 1100 Wh, w pełni wspomaganą jednostkę napędową i lżejszą, bardziej wszechstronną specyfikację.

Wspólne elementy, funkcje i technologie

Chociaż nowe rowery eTRILOGY mają bardzo różne cechy, dzięki czemu mogą zaspokoić potrzeby odmiennyc grup użytkowników, wiele inspiracji pochodzi ze sprawdzonych rowerów napędzanych siłą ludzkich mięśni Meridy ONE-SIXTY i ONE-FORTY. Odegrały one dużą rolę w procesie rozwoju nowych e-rowerów z pełnym zawieszeniem, a wiele z ich testowanych i nagradzanych funkcji i technologii jest współdzielonych z nową gamą eONE-SIXTY / eONE-FORTY.

Nowe rowery z pełnym zawieszeniem wykorzystują specyficzną dla e-MTB wersję zawieszenia FAST, wprowadzonego po raz pierwszy w modelach ONE-SIXTY i ONE-FORTY. Zapewnia ono przełożenia dźwigni dostosowane do rozmiaru, umożliwiając lżejszym użytkownikom korzystanie z pełnego skoku, zapewniając jednocześnie wyższym i cięższym wsparcie, którego potrzebują. Seria eONE-SIXTY jest również wyposażona w technologię flexstay P-FLEX, która zmniejsza wagę i potrzebę konserwacyjne, podczas gdy eONE-FORTY zachowuje tylny zawias, aby ułatwić montaż tylnych bagażników i pełnych błotników. Wszystkie rowery mogą być używane z tylnym kołem 27,5″ lub jako pełny twentyniner bez zmian w prowadzeniu dzięki możliwości korekty geometrii.

Flip chip

System dobioru rozmiaru Meridy nazwany AGILOMETER umożliwia wybór spośród wielu opcji wielkości ramy. Mała wysokość ramy w połączeniu ze sztycami o dużym skoku we wszystkich rozmiarach oznacza, że możena wybrać krótki zasięg (reach) dla zwinności lub dłuższy zasięg dla stabilności. Merida zapewnia, że zastosowano geometrię, na którą duży wpływ miał wielokrotnie nagradzany ONE-SIXTY, ale dopracowaną ją pod kątem wyjątkowych potrzeb e-MTB. Oznacza to dłuższy zasięg, mniejszy kąt główki ramy i bardziej stromy kąt podsiodłowy niż w rowerze poprzedniej generacji, ale dostosowany tak, aby prowadzenie było nadal dynamiczne, pomimo zwiększonej masy roweru.

Jeśli chodzi o układy napędowe, gama eTRILOGY opiera się na najnowszych silnikach Shimano EP801, w połączeniu z różnymi typami i rozmiarami akumulatorów, aby zaspokoić potrzeby różnych grup użytkowników.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Translate »