Home Miejscówki Yorkshire na wakacje z Kommot i Route YC

Yorkshire na wakacje z Kommot i Route YC

0
9

Szukacie pomysłu na wakacje? Komoot nawiązał współpracę z Route YC i założycielem Bikepacking Scotland bikepackingscotland.com ) Markusem Stitzem, by stworzyć nowe trasy rowerowych biegnących wzdłuż wybrzeża Yorkshire. W rezultacie otrzymujemy dwie gotowe trasy – do wyboru dłuższą, przygodową – 415 km oraz krótszą, idealną na weekend, wynoszącą 147 km. 

Co więcej, tak naprawdę można je kombinować, bo w rzeczywistości trasy tworzą całą sieć mniejszych odcinków, w których każdy znajdzie odpowiedni dystans dla siebie – od 15 km do wspominanych 415 km. 

TRASA YC ADVENTURE ROUTE// 415 km// 3,080 m up 

Sercem kolekcji tras jest Route YC Adventure Route, która rozpoczyna się i kończy na dworcu kolejowym w Scarborough i obejmuje wspaniałe klify, rozległe plaże i wrzosowiska czy malownicze wioski i miasteczka. Zaprojektowana z myślą o rowerach gravelowych, trasa bikepackingowa sprawdzi się równie dobrze na rowerach górskich, łącząc w sobie dobrą mieszankę szutrowych ścieżek, singletracków i cichych dróg. 

Link do trasy

TRASA YC ADVENTURE WEEKENDER// 147 km// 1,807 m up 

Krótsza trasa bikepackingowa umożliwia na zobaczenie w weekend całej esencji wybrzeża Yorkshire. Zaczyna i kończy się w Whitby, a w trakcie nie zabraknie takich atrakcji jak singletracków, wiejskich ścieżek czy niezapomnianych widoków.

Link do trasy

*Dodatkowo trasa YC Cycle Touring Route z terminalu promowego w Hull do Staithes, oferuje oszałamiającą podróż wzdłuż wybrzeża możliwą do pokonania zarówno na rowerach turystycznych, jak i elektrycznych.

By poczuć na własnej skórze magię wspomnianych tras i zaczerpnąć inspiracji do ich pokonania i odwiedzenia Yorkshire koniecznie obejrzyjcie film, który przedstawia całe piękno, jakie będzie tam na Was czekać. 

W filmie zobaczycie trzech znanych kolarzy (Marka Beaumonta, Jenny Graham i Markusa Stitza), którzy pomimo okrążenia świata dookoła na rowerze z niepowstrzymanym zachwytem pokazują nam najlepsze krajobrazy, ścieżki i lokalne atrakcje, które możecie znaleźć w Yorkshire. 

“Choć oczywiście rower to moim skromnym zdaniem najlepszy sposób na odkrywanie świata na dwóch kółkach to … nie chodzi tylko o jazdę. Chodzi o odkrywanie tych pięknych małych wiosek Yorkshire i małych miasteczek targowych. W tym regionie jest wiele historii, którą naprawdę doceniam, gdy mogę ją poznać i zobaczyć na rowerze”. – Mark Beaumont

Zobacz także

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Translate »