Home Miejscówki Bispark MTB w Żaganiu już działa!

Bispark MTB w Żaganiu już działa!

0
33

Nie, to nie błąd w nazwie! To nie bikepark, ale Bispark, nowa miejscówka dla fanów MTB w Żaganiu, żywy (a raczej jezdny) dowód na to, że ścieżki mogą powstać niemal wszędzie. Pomysłodawcom, ale i wykonawcom gratulujemy dowiezienia projektu do końca. Zobaczcie detale inwestycji z cyklu „małe jest piękne”!

U podstaw tkwił tkwił projekt singli na Wzgórzu Bismarcka, który został zgłoszony do finansowania z budżetu obywatelskiego przez Stowarzyszenie TopSpin Tenis Żagań. To co widzicie na rysunku technicznym powyżej to od razu koncepcja zagospodarowania całego dostępnego terenu, w ramach budżetu 2023 zrealizowano część pierwszą, zaznaczoną na czerwono. Oczywiście trzymamy od razu kciuki za przyszłościową rozbudowę!

Po takich projektach jak single w Rząśniku pod Warszawą, czy Bielszowice Trails to kolejny przykład na to, że nie trzeba wielkiej góry, by zbudować coś, co pozwoli poczuć się jak w górach! A jeśli jeszcze dołoży się do tego ekipę, która wyznaczy i wykończy całość w sposób fachowy – jak PM Bike Experts jak w przypadku Bisparku i Rząśnika, czyli Janikowski & Kurczab ze Srebrnej albo Bartek Giemza w Bielszowicach – dokładamy do tego fun przez duże F.

Oczywiście i Bispark nie zastąpi gór, a Żagań do gór ma kawałek, ale zdecydowanie pozwala fajnie pojeździć i poćwiczyć elementy techniki. Na trasach o trzech stopniach trudności – zielona, niebieska i czerwona – znalazły się i fragmenty flow, jak i sztuczne przeszkody, takie jak dropy czy kładki. Te ostatnie pomyślano zgrabnie, jako elementy alternatywne dla chętnych.

Z jazdą tak naprawdę lepiej poczekać do wiosny, bo obecnie opony tylko wyryją koleiny, ale… już się gęba cieszy na nową miejscóweczkę! Dajcie znać, jak było, jeśli odwiedzicie w przyszłości.

Grupa miejscówki Bispark MTB dla zaintersowanych!

Wszystkim jeszcze raz gratulujemy.

Zobacz także

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Translate »