Głośnik Bluetooth Hama Power Brick 2.0 sprawdzony

Power Brick 2.0 to nowy głośnik w tegorocznej ofercie firmy Hama. Próbowaliśmy go zepsuć przez kilka ostatnich miesięcy, stosując jako nadworne centrum rozrywki. Fakt, że podłączenie następuje przez Bluetooth, ułatwia sprawę po sparowaniu z telefonem. Pomimo upartych prób na biwakach, gdzie jeździł głównie w campervanie, nadal działa tak jak na początku, także dlatego, że jak to ładnie nazwano ma „odporność na wodę rozbryzgową zgodnie ze standardem IPX4”.

Nazwa od razu zdradza kształt urządzenia – przypomina cegłę o wymiarach 6 x 17,3 x 5,3 cm, której waga wynosi 330 g (dla porównania standardowa cegła tzw. pełna waży 3,3 – 4 kg). Generalnie rzecz ujmując obsługa całości nie wymaga instrukcji, bo na górze urządzenia umieszczono przyciski do sterowania jego funkcjami – włącz/wyłącz, głośność, odtwarzanie/pauza, następny utwór – opisane odpowiednimi piktogramami.

Ładuje się go poprzez złącze USB typu C. W związku z tym, że UE dąży do ujednolicenia ładowarek i wspiera właśnie ten standard, to bardzo dobra wiadomość, w przeciwieństwie do „starego” USB czy micro-USB, które w szybkim tempie odchodzą w przeszłość.

Z parametrów technicznych warto wspomnieć, że głośnik ma 8 watów mocy i działa do 10 godzin (po rozłączeniu z BT wyłącza się oszczędzając energię). Samo ładowanie litowo-jonowej baterii głośnika o pojemności 2500 mAh od zera do stanu pełnej gotowości zajmuje ok. trzech godzin. Ładowanie i inne funkcje typu podłączenie sygnalizuje mała dioda (czerwona/biała) i zestaw dźwięków.

Nawiasem mówiąc w zestawie jest karabińczyk, który pozwala „cegłę” przyczepić do plecaka (na krótko), albo zamocować choćby na gałęzi. Obok portu USB C – za zaślepką – znajdziecie wyjście AUX, czyli typowe słuchawkowe, które pozwala rozbudować zestaw grający do rozmiarów imprezowych. Np. iPhone (wszystkie nowsze nie mają żadnych wyjść poza specyficznym Lightning) podłączony do Hamy, a ta klasycznym przewodem z większymi głośnikami. Na codzień jednak moc, np. do słuchania ulubionego radia na drugim końcu świata, czy list ze Spotify, jest wystarczająca.

Prostota obsługi, mocna konstrukcja i sugerowana cena 249,90 zl (i „uliczna” niewiele przekraczająca 200 zł) sprawia, że to ciekawa propozycja dla tych, którzy nie wyobrażają sobie życia bez muzyki czy podcastów.

Info: pl.hama.com

Informacje o autorze

Autor tekstu: Grzegorz Radziwonowski

Zdjęcia: Grzegorz Radziwonowski

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Podobne artykuły

Instagram bike

Reklama

Wideo

Popularne

Translate »