Home Fitness Zwift oficjalnie wszedł na rynek trenażerów z całkowicie nowym Direct Drive Hub...

Zwift oficjalnie wszedł na rynek trenażerów z całkowicie nowym Direct Drive Hub za 499 €

0
2703

Przygotuj się na zupełnie nowego gracza w grze inteligentnych trenażerów. Zwift, globalna platforma fitness online dla kolarzy, ogłosiła swój pierwszy inteligentny trener – Zwift Hub. Świeżo po ogłoszeniu nowych aktualizacji do swojej platformy, firma do tej pory zajmująca się oprogramowaniem, oficjalnie wykonuje skok w świat hardware’u.

Zwift Direct Drive Hub

Nowy trenażer Zwift Hub ma wprowadzić jeszcze większej liczby kolarzy na platformę Zwift dzięki mniejszym barierom technicznymi i przełomowo niską ceną, wynoszącą $499/£449/€499 (zawiera zainstalowaną kasetę). Jednocześnie Trenażer jest nieco inny od tego, czego oczekiwaliśmy od giganta treningu pod dachem, choć zwrot w kierunku czegoś tańszego zamiast roweru high-end był zapowiadany w pewien sposób już w ubiegłym roku. Jedno jest pewne – rozpoczęcie jazdy na Zwift nigdy nie było łatwiejsze, a z nadciągającymi rześkimi jesiennymi porankami – nigdy bardziej aktualne…

Dlaczego zmiana kierunku?

„Nie ma wątpliwości, że Zwift Hub wywróci rynek, a my uważamy, że to świetna wiadomość dla klienta”. mówi Eric Min, CEO i współzałożyciel Zwifta. Dodaje: „Kiedy rozpoczęliśmy naszą podróż sprzętową, ważne było, aby sprzęt służył głównemu celowi, jakim jest dostęp do podstawowych doświadczeń w grze i ich podniesienie. Konfiguracja w Zwift nie była łatwym procesem. Trudno jest dokładnie określić, jakiego sprzętu potrzebujesz do Zwift, a sprzęt ten może być kosztowny. Zwift Hub pomoże nam zrealizować naszą misję, poprzez ułatwienie i zmniejszenie kosztów konfiguracji Zwift.”

Specyfikacja techniczna Zwift Hub

 • Dokładność: +/-2,5%
 • Maks. moc w watach: 1800
 • Maks. symulacja stopnia: 16%
 • Waga koła zamachowego: 4,5 kg
 • Całkowita waga urządzenia: 15 kg
 • Połączenia: ANT+ FE-C Controllable
 • Trener sterowany przez Bluetooth FTMS
 • Przesyła dane ANT+ Speed, Power, Cadence
 • Może działać jako mostek BLE lub ANT+ (tętno)
 • Kalibracja Spin Down w Zwift (Auto-Kalibracja wkrótce)
 • Over-the-air Firmware updates via Bluetooth using Zwift Companion App
 • Kompatybilność przełożeń: 8,9,10,11 lub 12 prędkości SRAM/Shimano kompatybilna kaseta w zestawie (8-11 spd 11-28 i 12 spd 11-30)
 • Rozstaw: osie sztywne 142 i 148 mm oraz adaptery do zacisków 130 i 135 mm w zestawie
 • Cena: 499 euro
 • Dostępność: 3 października 2022 r.
 • Zwift Hub Trainer – jak złożyć

Kluczowe cechy Zwift Hub

Jedynym celem Zwift Hub jest ułatwienie i uczynienie bardziej przystępnym świata Zwift. Hub ma nadzieję przyciągnąć więcej kolarzy do platformy treningowej online. Chociaż cena jest praktycznie najniższa w klasie, Hub ma wiele funkcji droższych konkurentów, a nawet niektóre funkcje, których nie mają. Nowy Zwift Hub może pomóc kolarzom w realizacji treningów w trybie ERG lub w jeździe po najbardziej stromych zakrętach Alpe du Zwift; wybór należy do nich. Bezpośredni napęd oferuje dobre sprzężenie zwrotne i naturalne odczucia z jazdy.

Zwift jest skierowany przede wszystkim do osób, które dopiero zaczynają przygodę z trenażerami lub na nowo odkrywają swoją miłość do kolarstwa. Projektanci stworzyli bezproblemową procedurę konfiguracji i parowania, z którą poradzą sobie nawet osoby o niewielkich umiejętnościach technicznych. Dodatkowo, gdy zamawia się Zwift Hub, urządzenie zostaje dostarczone z fabrycznie zainstalowaną kasetą (8, 9,10,11 lub 12-biegową), bez dodatkowych kosztów.

Zwift przebadał wiele modeli rowerów, aby upewnić się, że będą one łatwo pasować do nowego trenażera Hub. W tym procesie, zespół projektowy przeszedł przez ponad 500 rowerów, począwszy od szosowych, szutrowych, MTB, CX, Tri/TT i hybrydowych. Testy objęły ponad 70 marek rowerów, w zakresie rozmiarów ram od 45 cm do 64 cm. Wniosek jest taki, że Zwift Hub będzie pasował do wszystkich rowerów (z wyjątkiem rzadkich custom MTB) i wszystkich głównych grup o zakresie 8-12 biegów.

Klienci mogą określić liczbę biegów, których potrzebują przy przy zakupie, co oznacza, że Zwift Hub zostanie wysłany ze wszystkim, co potrzebne, aby rozpocząć pierwszą jazdę w Watopii w ciągu kilku minut.

Zwift Hub będzie dostępny do kupienia w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej na stronie Zwift.com od 3 października. Aby zarejestrować zainteresowanie i uzyskać więcej informacji, należy udać się na stronę zwift.com/hub

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Translate »