Home Nowości Dzięki akcji #RideforUkraine zebrano 25 tys. euro dla UNICEF-u

Dzięki akcji #RideforUkraine zebrano 25 tys. euro dla UNICEF-u

0
122

Wcześniej ogłoszone przez ROUVY charytatywne wyzwanie dla wszystkich dobiegło końca. Idąc o krok dalej, ROUVY przekazało 1 EUR, nie tylko za każdego zarejestrowanego członka, ale za każdą jazdę wykonaną w okresie trwania akcji charytatywnej, na rzecz UNICEF na Ukrainie.

Zespół ROUVY, wywodzący się z aktywnej czeskiej i międzynarodowej społeczności sportowej, zawsze podejmuje działania, niezależnie od tego, jakie wyzwania stoją przed nim. Po tym, jak pomogli najbardziej dotkniętym przez pandemię COVID-19 regionom Włoch, organizując akcję #RideforItaly, ROUVY postanowiło pomóc tam, gdzie jest taka potrzeba. Podnosząc świadomość sytuacji na Ukrainie, ROUVY przekazało 25 000 euro UNICEF-owi na pomoc humanitarną dla ukraińskich dzieci.

ROUVY, z siedzibą w Czechach, jest częścią czeskiej Grupy Kapitałowej Pale Fire, która 24 lutego 2022 roku ogłosiła przekazanie 1 miliona dolarów na wsparcie Ukrainy i podjęła działania mające na celu zapewnienie 250 miejsc dla potencjalnych ukraińskich uchodźców.

Petr Samek, CEO ROUVY, mówi: „Nie mogliśmy po prostu stać z boku i patrzeć, jak suwerenny europejski naród poddawany jest inwazji na wielką skalę na terenie całego kraju. Bez wahania zdecydowaliśmy się wyrazić wsparcie dla kraju, który stoi teraz w obliczu podobnej agresji, jak ojczyzna ROUVY, Republika Czeska, dwukrotnie w swojej historii. Podobnie jak w przypadku „RideforItaly”, dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji i podjęli działania na rzecz Ukrainy! Obiecaliśmy, że przekażemy 1 euro za każdego rowerzystę, który ukończy trasę tego wyzwania. Spośród prawie 17 tys. zarejestrowanych uczestników na mecie było około 10 tys. osób. Wiemy jednak, że kolejne 8 tysięcy zawodników przejechało trasę bez zapisywania się. Postanowiliśmy więc podnieść tę kwotę do 25 tys. euro”.

Więcej o akcji: https://magazynbike.pl/2022/02/26/pomoc-dla-ukrainy-rideforukraine-z-rouvy/

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Translate »