Bike Maraton Świeradów-Zdrój. Ostatnia prosta

Jesienne ściganie w Górach Izerskich udało się wyśmienicie i nie przeszkodził w tym nawet porywisty wiatr. Warunki do jazdy były w porządku, zwłaszcza jeśli pamiętamy kilka ostatnich sezonów i startów w Świeradowie. Tam trzeba się przygotować na wszystko, zwłaszcza jesienią. Reżim sanitarny i środki ostrożności też działają i wszyscy już się do nich przyzwyczaili. Miejmy nadzieję, że bezpiecznie dojedziemy do końca sezonu.Bike Maraton rozłożył się w minioną sobotę obozem tuż obok dolnej stacji kolei gondolowej Ski & Sun, a ostatni zjazd i ostatnie metry wiodły po nartostradzie, która już powoli przygotowuje się do zimy. Następny weekend to Bike Maraton w Sobótce, a 17 października kończymy sezon finałem cyklu w Miękini.

 

 

Pojawienie się w Świeradowie ekipy JBG-2 Cryospace, której nie było w Polanicy ze względu na start w Mistrzostwach Polski XCM w Gdyni, zwiastowało ostrą jazdę i walkę o czołowe pozycje na dystansie GIGA. Kolejne punkty kontrolne te przypuszczenia potwierdzały. Ostatecznie Jakub Zamroźniak wyścig wygrał, a Mateusz Nieboras był drugi, ale między zawodników w czerwonych koszulkach wmieszał się jeszcze Piotr Konwa (SGR Specialized), który zajął trzecią pozycję. Cała trójka pokonała 78 km dystansu GIGA w czasie poniżej 3 godzin.

 

 

Mocno zaznaczyła swoją kolejną obecność na Bike Maratonie Aleksandra Andrzejewska, która wygrała wśród kobiet. Agnieszka Kachel (Rybczyński-bikes Remmers Team) była druga. Michalina Ziółkowska (CST 7r MTB Team), po pechowym upadku na początku wyścigu, musiała się z rywalizacji wycofać.

 

 

Paweł Ścierski (MŚ Cycling&Dietetyka) wygrał na dystansie MEGA, odpierając jeszcze atak Dariusza Porosia (Mitutoyo AZS Wratislavia), który był drugi. Trzecie miejsca dla Michała Nowaka (Fitstyle Team). Panie: 1. Marta Garnek (Dream Bike Bielawa), 2. Hanna Fijałkowska (Mitutoyo AZS Wratislavia), 3. Elwira Kuziel.

 

 

Dystans CLASSIC najszybciej pokonał Dawid Romanowski (Masterchem MTB Team), drugi był Bartek Ostrasz (Viessman Bike Team), a trzeci Paweł Przegoń (Cycling Planet). Magdalena Zawierta (WKK Pfleiderer Wieruszów) wygrywa klasyfikację open kobiet, przed Alicją Matułą (Warszawski Klub Kolarski) i Martyną Wiśniewską (Kondycja net Team).

 

 

18 km dystansu FUN najszybciej pokonał Łukasz Hernik, a najszybszą zawodniczką na tym dystansie była Hanna Wawrzyniak (KO Team MTB Krosno Odrzańskie).

 

 

JBG-2 Cryospace wygrywa klasyfikację drużynową open. W klasyfikacji sportowej pierwsze miejsce dla Romet Factory Teamu, w klasyfikacji muszkieterów dla teamu Mitsubishi Materials MTB, a w klasyfikacji młodzieżowej najlepsi byli młodzi zawodnicy i zawodniczki WKK Pfleiderer Wieruszów.

 

Pełne wyniki Bike Maratonu w Świeradowie-Zdroju: https://bikemaraton.com.pl/swieradow-zdroj/wyniki/

 

Więcej na https://bikemaraton.com.pl

 

Komentarze do artykułu