KOCIOŁ BIMBRU 2-3.05.2020 – zaproszenie od organizatorów

Śledząc kolejne wydania Magazynu Bike oraz sportowe poczynania redaktorów, na pewno słyszeliście o KOTLE BIMBRU. Ta dwudniowa rowerowa rozgrywka logiczno-orientacyjna z nutą enduro, organizowana przez BIMBER BIKE, właśnie doczekała się trzeciej edycji. Formuła podchodów zyskała już niemałą popularność wśród zawodników i osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z jazdą po górach. 

Zaproszenie od organizatorów

 

W tym roku zapraszamy Was do zmierzenia się z Beskidami podczas Majówki 2-3.05.2020. Podobnie jak w sezonie 2019 spotykamy się w Bielsku-Białej, a Beskid Śląski i Beskid Mały na dwa dni staną się obszarem rowerowej rywalizacji i świetnej zabawy na szlaku.  

 

Każdego dnia zadaniem uczestników jest zgromadzenie na karcie startowej jak największej liczby punktów i jej zwrot w biurze zawodów. Kartę startową, z zaznaczonymi stanowiskami, uczestnicy otrzymują podczas odprawy i to do nich należy decyzja, jaką trasę i kierunek wycieczki obiorą. W tej zabawie nie ma jednej, optymalnej drogi do zwycięstwa i wcale nie wygrywa najszybszy. Tu liczą się spryt, zdolności analityczne i umiejętność czytania mapy. 

 

 

 

W edycji 2020 stanowiska od A do G oraz wybredne w przyznawaniu punktów Wiedźmy zostały rozmieszczone w jeszcze bardziej pokręcony sposób, aby zawodnicy musieli wybrać, które stanowiska ominąć, co również jest elementem strategii. Rok temu także przyświecało nam takie założenie, jednak ku zaskoczeniu wszystkich kilku zawodników (w tym dwie zawodniczki) odwiedziło każdy punkt kontrolny, meldując się na mecie z kompletnie wypełnioną kartą. Marcin Wardzichowski, dwukrotny zwycięzca serii, świetny taktycznie, podczas KOTŁA BIMBRU 2019 przejechał łącznie 110 km, podjeżdżając 4700 m w pionie! Nie każdy jednak musi być jak Marcin. Aby zostać sklasyfikowanym, wystarczy zaliczyć chociaż jeden punkt z mapy, zjeść pyszny pakiet startowy i przyjemnie spędzić czas w górach z rowerowymi znajomymi. 

 

 

 

 

A na edycję 2020 ze znajomymi warto się też wybrać ze względu na nowość - czyli klasyfikację drużynową. W walce o podium bierzemy pod uwagę trzy najlepsze osoby z zespołu, a cały team, niezależnie od wyniku, otrzyma od nas przed startem bimbrowe skarpetki. 

 

Aby zawalczyć o cenne nagrody lub sprawdzić relację z poprzedniej imprezy, wejdź na BIMBER.BIKE i przekonaj się jak pędzimy w Beskidach. Zapisy ruszają w połowie lutego!

 

BIKE team oczywiście się wybiera!

 

Komentarze do artykułu