Home Nowości DT SWISS i CANYON LUX CF SLX 9.0 DT LTD – sztuka...

DT SWISS i CANYON LUX CF SLX 9.0 DT LTD – sztuka mocno limitowana

0
552

Długoletnia współpraca

Niemiecka inżynieria plus szwajcarska precyzja – takie hasło towarzyszy wprowadzeniu na rynek zupełnie nowego modelu Canyon Lux CF SLX 9.0 DT LTD. Wyposażony w najnowszą linię produktów DT Swiss 232 One części ta limitowana edycja Luxa, ograniczona do zaledwie 32 sztuk, ma świętować
wieloletnie partnerstwo.

Produkty DT Swiss to od dawna stała składowa wielu modelu Canyona, a współpraca pomiędzy firmami dotyczy wielu poziomów.  Dobry przykład to  nowy model, gdzie Canyon był zaangażowany od  samego początku w jego powstanie. Nic dziwnego, że w rowerze znajdziemy m.in.  dowróconą sztycę D 232 One o skoku 60 mm, która z wagą 369 gramów wyznacza nowe standardy w branży.

 

Specyfikacja

Canyon Lux CF SLX 9.0 DT LTD został zbudowany na ramie sprawdzonej w  pucharze świata – to  na niej wygrywano edycje w elicie pań (Pauline Ferrand-Prevot) i panów (MVDP). W prezentowanym modelu napęd to Sram XX1 AXS, koła to karbonowy model DT Swiss XRC 1200 o wewnętrznej szerokości obręczy 30 mm, obuty w gumy Maxxisa o szerokości 2,35/2,25 cala. Jako pierwszy seryjny rower na świecie model wyposażony jest w  amortyzację 232 One – widelec i tłumik, uzupełnione o sztycę.  Amortyzator ma z przodu 110 mm skoku, tył ugina się o 100 mm. Rower ma ważyć 10,1 kg.

 

Na bardzo podobnym modelu będzie ścigać się w sezonie Lukas Flückiger – celując w mocne miejsca w wyścigach pucharu świata i aspirując do miejsca na olimpiadzie w Tokio.

 

Wszystkie 32 Canyony Lux CF SLX 9.0 DT LTD są dostępne od czwartku 23 stycznia na stronie www.canyon.com – choć już ich ubywa i rozmiary S i XL zostało po kilka sztuk. Cena wynosi  33399 zł

 

 

Nowy widelec DT Swiss F 323 One ma 110 mm skoku

 

 

Odpowiedni tłumik z tyłu R 323 One daje skok tyłu 100 mm

 

 

Napęd to Sram Eagle XX1 AXS

 

 

Jak kół użyto także zestawu DT Swiss  XRC 1200

 

 

Całość wieńczy sztyca – nowy rekordowo lekki model D 232 One o skoku 60 mm

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Translate »