Bike Maraton w Bielawie już w sobotę 21 lipca!

W sobotę 21 lipca organizatorzy Bike Maratonu zapraszają do Bielawy. Czas na Góry Sowie, żelazny punkt programu! Szóstą edycję w tegorocznym cyklu.Bielawa 2018 

 

GIGA w Bielawie. Dystans GIGA znów będzie naprawdę konkretny...

 

Przy przewyższeniu 2600 m do pokonania będą 73 km, podczas których będzie można dokładnie zwiedzić Góry Sowie. Dojedziemy aż pod Walim, Rzeczkę i Sokolec, przejeżdżając się na drugą stronę grzbietu. Będą głazy na Kalenicy, podjazd z Przeł. Jugowskiej przez Kozie Siodło na Wielką Sowę i sporo innych sowiogórskich wisienek na torcie.

 

 

 

MEGA w Bielawie. Na dystansie MEGA zaplanowano 50 km i 1700 metrów przewyższenia.

 

Jeśli wybierzecie tę trasę, mety nad Jeziorem Bielawskim będziecie wypatrywać z utęsknieniem. Zresztą miejsce startu i mety to temat na osobną historię - zielone brzegi jeziora, ośrodek wypoczynkowy, kąpielisko, góry tuż obok. Bike Maraton nie mógł lepiej trafić z miejscem i terminem.

 

 

 

MINI w Bielawie

 

Bike Maraton znów daje szansę tym, którzy albo zaczynają, albo nie mają ochoty tłuc się godzinami na rowerze po górskich szlakach. Dla nich jest dystans MINI. W Bielawie to 25 km i 850 m przewyższenia, a profil trasy pokazuje, że większych trudności na tej trasie nie ma. Najpierw konsekwentnie w górę, bufet,  a potem w dół, z przerwą na kilka podjazdów. To na pewno będzie maraton MTB w pigułce plus kolejna porcja klimatu Gór Sowich. MINI to też oczywiście okazja do startów dla mocnych i szybkich zawodników, co najlepiej widać po rezultatach zwycięzców i ich średnich prędkościach.

 

 

Biuro zawodów nad Jeziorem Bielawskim (OWW Sudety, ul. Wysoka) tradycyjnie czynne będzie już w piątek od 16:00 do 21:00 oraz w sobotę od 8:00 do 10:30.

 

 

 

 

 

 

Dzień po Bike Maratonie w Bielawie odbędzie się kolejna edycja cyklu biegów górskich Runner's World Super Bieg – III Półmaraton Górski Kalenica i Bielawska "12". Po raz pierwszy wystartuje też Ultra Sowa - bieg na 53 km.

 

 

 

 

 

 

 

Więcej informacji: bikemaraton.com.pl

Komentarze do artykułu