Singletrail Center stan w sezonie 2017

Kto powiedział, że w bike parku zawsze musi być wyciąg? Trail centers poszerzają sieć ścieżek w pagórkowatym terenie i mają charakter kolejki z wesołego miasteczka.POLSKA: ENDURO TRAILS BIELSKO‑BIAŁA
Kilka różnych tras o różnym stopniu trudności ze słynnym już Twisterem na czele. Trasy wiją się wokół Koziej Góry w Bielsku‑Białej, a każdy znajdzie coś dla siebie, włącznie z dziećmi, dla których przygotowano Stefankę. Na dole czeka trail center i możliwość wypożyczenia rowerów oraz... Bike Bar. Trasy również są oznakowane, trudno zabłądzić. To propozycja dla całej rodziny, nikt się nie będzie nudzić.

Info: endurotrails.pl

 


TRASY ENDURO SREBRNA GÓRA
Propozycja dla bardziej zaawansowanych, ale obok trzech tras o charakterze enduro, w tym testowej BIKE, czeka i łatwiejszy singiel Romet Red Line. Co nietypowe w polskich warunkach, to możliwości wynajęcia „podwózki”, czyli samochodu, który chętnych przetransportuje na górę. Jest i opcja wypożyczenia sprzętu oraz baza gastronomiczna!

Info: facebook.com/trasy.enduro.srebrna.gora

 

Kolejka górska bez strachu, można się po prostu puścić.

 

 

CZECHY: SINGLTREK POD SMRKIEM
W sumie 80 kilometrów tras okrąża góry Izerskie na pograniczu polsko‑czeskim. Znawcy uważają zakręty za niemal perfekcyjne, bo zostały położone przez walijskiego designera tras Daffyda Davisa. W centrum startowym czekają rowery do wypożyczenia, restauracja, sklep i informacje na temat imprez.


Info: singltrekpodsmrkiem.cz/pl/

 


RYCHLEBSKIE ŚCIEŻKI
Europejscy twórcy tras chętnie zaglądają do tego trail center, by podpatrzeć kształty band i kombinacje zakrętów. Czesi najwyraźniej mają do tego rękę. Miejsce leży wystarczająco blisko Polski, na tyle, że można zdecydować się na spontaniczny trip. To propozycja na weekend godna rozważenia w kombinacji ze Srebrną Górą.


Info: rychlebytrails.eu

 

Mapa potrzebna jest tylko do orientacji, ścieżki są oznakowane.

 


SZKOCJA: SEVEN STANES
Stane to po szkocku kamień, a wokół siedmiu kamieni rozłożyło się siedem szkockich trail center, które naprawdę trzeba odwiedzić. Najlepiej wziąć kampera i przemieszczać się od jednego do drugiego: Glentrool, Kirroughtree, Dalbeattie, Mabie, Ae, Glentrees i Newcastleton.


Info: 7stanes.com

 

Artykuł ukazał się w numerze 7/2016 Magazynu Bike, wydanie elektroniczne dostępne TU

 

 

Komentarze do artykułu