Ścieżkowy Whyte T-130 RS – prezentacja

W numerze 7/2017 BIKE znajdziecie test ścieżkowca Whyte T-130 RS, czyli maszyny, która w Anglii zdobyła tytuł roweru roku. Obok możecie zobaczyć więcej zdjęć tego ciekawego roweru. 

Zawieszenie tego modelu Whyte zdudowane jest wokół koncepcji SCR, czyli „Single Chain Ring”. Czterozawiasowiec został zoptymalizowany pod kątem współpracy z tylko jedną zębatką z przodu. Pozwoliło to m.in. na stworzenie zwartego tyłu, z krótkimi i sztywnymi widełkami łańcuchowymi.

 

 

Model RS ma amortyzator i tłumik Foxa. To bardzo dobry wybór - nawet jeśli obydwa nie występują w najwyższych możliwych wariantach.

 

Foxowi z tyłu odpowiada Fox z przodu - to bardzo popularny (i lubiany też przez nas) model 34. Zarówno przód, jak i tył mają po 130 mm skoku. 

 

 

Trudno wyobrazić sobie nowoczesny rower ścieżkowy bez sztycy regulowanej. Tutaj jest to RockShox Reverb w ciągle aktualnej wersji Stealth, z „długopisową” manetką. Przy rozmiarze S roweru sztyca ma 125 mm skoku.

 

 

Wyraźnie widoczne są rozwiązania charakterystyczne dla rowerów Whyte - dodatkowe uszczelnienie gumą sztycy i zgrabna śruba do jej blokady. Zabezpieczone przed warunkami zewnętrznymi są też wszystkie łożyska - to typowe dla tej angielskiej marki.

 

 

Mostek Whyte ma w rozmiarze S tylko 40 mm długości, w większych 50 mm.

 

 

Mostek jest zgrabny, przednia pokrywka odsłania logo Whyte na kierownicy.

 

 

Korba Race Face Turbine Clinch i odpowiedni środek (lubi trzeszczeć). Korba ma zębatkę o 32 zębach (bywa twardo).

 

 

Jeszcze raz korba i główne łożysko w centralnym punkcie obrotu czterozawiasowca - jak widać ma pokaźny rozmiar

 

 

Zawias Horst Link przed hakami  zgrabne mocowanie zacisku hamulca - z wymiennymi tulejkami. Super - zawsze można je wymienić, gdyby zaszła taka potrzeba.

 

 

O tym, jak jeździ rower, możecie przeczytać w numerze. Do kupienia m.in. w e-kiosku tutaj

Tutaj znajdziecie pełną specyfikację roweru

Tutaj znajdziecie naszą prezentację wersji karbonowej modelu, czyli roweru T-130 C RS.

Komentarze do artykułu