Home Nowości Kross przejmuje holenderską markę Multicycle

Kross przejmuje holenderską markę Multicycle

0
455

Polski producent rowerów Kross SA podpisał umowę przejęcia aktywów spółki Multicycle B.V., która w listopadzie znalazła się w stanie upadłości i wstrzymała działalność. Multicycle to holenderska spółka z wieloletnią tradycją mająca w swojej ofercie miejskie rowery premium oraz wysokiej klasy rowery elektryczne.

 

Dla Kross SA przejęcie ponad 40-letniej marki Multicycle oznacza mocne wejście na jeden z najatrakcyjniejszych rynków rowerowych na świecie. Jest to możliwość wykorzystania efektów synergii w sprzedaży i dystrybucji rowerów i akcesoriów sportowej marki Kross, stylowych rowerów miejskich Le Grand i zaawansowanych technologicznie rowerów elektrycznych  i tradycyjnych Multicycle. Rok 2017 to rok dużych inwestycji dla Krossa, także w nowe technologie ulokowane w Przasnyszu.

 

Wraz z przejęciem Multicycle otrzymuje szansę na odzyskanie wiodącej pozycji i rozwoju sprzedaży w Holandii i na rynkach zagranicznych. Inwestor z branży zapewnia holenderskiej spółce strategiczną stabilność i korzyści wynikające z ekonomii skali oraz szerokiej bazy technologicznej.  Uruchomienie produkcji i sprzedaży planowane jest w najbliższych tygodniach, a część  byłych pracowników podjęła już pracę w Multicycle. Mimo że nowy podmiot prawny nie przejmuje zobowiązań poprzednika, nowy właściciel Multicycle planuje wznowienie serwisu dla dealerów, z którego będą mogli skorzystać także dotychczasowi klienci.

 

Kross SA to największy polski producent rowerów z 27-letnim doświadczeniem.  Firma ma w swojej ofercie wiele modeli w o różnym przeznaczeniu – górskich, szosowych, turystycznych, elektrycznych, miejskich i dla dzieci. Produkuje też akcesoria rowerowe. Łączna produkcja to 300 tys. rowerów rocznie eksportowanych do ponad 40 krajów. Od ponad 25 lat buduje silną pozycję na rynku dzięki skutecznym działaniom marketingowym i inwestowaniu w Kross Racing Team, aktualnie  jeden z trzech najlepszych zespołów na świecie w kolarstwie górskim (wg punktacji UCI). Zawodniczka Kross Racing Team Maja Włoszczowska na rowerze Kross Level B+ zdobyła srebrny medal olimpijski w Rio de Janeiro, a ostatnio do zespołu dołączyła zdobywczyni Pucharu Świata XCO MTB z lat 2015 i 2016 Jolanda Neff.

 

Więcej informacji o firmie na www.kross.pl

 

KOMENTARZ REDAKCJI

 

Cieszą takie informacje! Przywykliśmy do krytycznych wypowiedzi polityków wszelkich opcji, że to polski przemysł jest "wykupywany przez zagraniczny kapitał", tymczasem firma z Polski, z renomą na lokalnym rynku i silną pozycją, sięga po biznesy poza granicami kraju. To przede wszystkim dobry sygnał dla rozwoju rynku rowerowego w Polsce. Kross nie tylko poszerza swoje portfolio, otrzymuje przede wszystkim możliwość mocniejszego wejścia w temat e-bików i migrację technologii między markami.   (Ł.K.)

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Translate »