Bontrager Visibility

Dopracowane ergonomicznie, nie do przegapienia w ruchu ulicznym. Spośród wielu akcesoriów Bontragera z serii Visibility wybraliśmy te, które przydały się podczas kończącej się już jesieni – kurtkę Race Stormshell i ocieplacze na ręce i kolana. Już zapowiadamy test kolejnych, zimowych!Szybciej zapadający zmrok i chłodniejsze poranki i wieczory stanowiły idealne tło do testów. Oczywiście, w oczy rzuca się, i to dosłownie, jaskrawożółty kolor fluo, charakterystyczny dla całej serii (Bontrager ma też mniej efektowne odpowiedniki ;). Zestaw stanowi idealne uzupełnienie lekkiego kompletu treningowego lub wycieczkowego, jako takie poszczególne elementy mieszczą się w obszerniejszych kieszeniach lub plecaku. Zakładane osobno pozwalają regulować komfort termiczny i sprawiają, że inni cię zobaczą. Rękawki i nogawki (dopasowane na lewe i prawe kończyny) są miłe w dotyku i mają wstawki z silikonu, sprawiające, że się nie zwijają.

 

 

Zmyślnie wszyste panele, z jakich je zbudowano, powodują, że „rurki” są od razu wstępnie uformowane, przyjmując kształ kończyn w tym miejscu, w ustawieniu w jakim pracują na rowerze. Zarówno nogawki, jak i rękawki są dość grube, mogą więc śmiało pełnić funkcje grzewcze, np. dopełniając grubszą koszulkę pod kurtką, czy spodenki z wkładką, zakladne pod długie wewnętrzne (o kolana trzeba dbać!). Dla osób wrażliwych estetycznie jaskrawy kolor może być lekkim utrudnieniem, by je włożyć, ale warto pamiętać o tym, że dzięki temu, że się dodatkowo ruszają, są tym bardziej widoczne, a przecież o to chodzi.

 

 

Kurtka Bontrager Race Stormshell to model zdecydowanie przeciwdeszczowy, bez dodatkowych funkcji grzewczych. Tzw. oddychalność jest ograniczona, wycieczki czy treningi to jej główne przeznaczenie, ostre treningi niekoniecznie, ale w zamian dotrzemy do domu nie zmoczeni z zewnątrz. Spodobały nam się praktyczne dodatki, typu pętelki na kciuki, zapobiegające zsuwaniu się rękawów czy przedłużany tył. Oraz wyściełania stójki - dzieki temu w szyję jest cieplej. To działa! jest i kieszonka na piersi - choćby na komórkę.

 

Teoretycznie są to akcesoria głównie szosowe, ale naszym zdaniem to bezsensowne ograniczenie. Mamy tylko delikatną sugestię dotyczącą rozmiarówki kurtki – jeśli L, to na bardzo szczupłych dryblasów, typowym użytkownikom proponujemy kupić o rozmiar większą niż zwykle.

 

Pluzy i minusy

+wysoka jakość wykonania i wygodny krój

+ergonomiczna „konstrukcja” rękawków i nakolanników

-zawyżona rozmiarówka kurtki

 

Rękawki dostępne są w 4 rozmiarach i kosztują 149 zł.

Nakolanniki także dostępne są w 4 rozmiarach i kosztują 189 zł. Dostępne są też kolory czerwony i czarny.

Kurtka ma 5 rozmiarów i kosztuje 429 zł.

trekbikes.com

 

Komentarze do artykułu