Zimowy zestaw Rose dla pań

Gdy rok temu otrzymaliśmy damski zimowy komplet Rose, trudno było przewidzieć, że trafi do grona ulubionych. Pora podzielić się wnioskami z testu długodystansowego, z których wynika, dlaczego tak się stało.Zestaw to nazwa umowna, bo dotyczy długich spodni Carina Women's Winter Body oraz kurtki Wind Fibre Sofltshell Women's Winter Jacket dostępnych oddzielnie, a łączonych dowolnie.

Tak prezentują się spodnie. W nomanklaturze Rose nazwa stroju brzmi inaczej. Podejrzewamy, że wynika to z faktu, iż rzeczywiście całość przypomina "body" za sprawą bardzo długiego zamka z przodu, jak i zabudowanych pleców.

Na liście cech wyróżniających długie spodnie zimowe warto wymienić:

- wykonanie z materiału Pro Fibre Thermal

- nogawki z zamkami błyskawicznymi i odblaskowymi aplikacjami, wykończone na dole silkonowymi paskami zapobiegającymi podciąganiu się materiału

- wpomniany już bardzo długi zamek z przodu

- dodatkową kieszonkę z tyłu, zapinaną na zamek (nie na komórkę, jest za mała!)

- wkładkę Elastik I, przystosowaną do kobiecej anatomii

- plecy ze wstawką z siatki między szelkami

- odblaskowe logo Rose

 

 

Spodnie można uzupełnić o kurtkę (widoczną na zdjęciu otwierającym). Redaktor Ruda testowała ją w Rudawach Janowickich w marcu. Kurtka dostępna jest w dwóch wariantach kolorystycznych, oprócz widocznego na naszym zdjęciu wybrać można drugi, z wstawkami w kolorze czerwonym.

 

 

Kurtka została wykonana z materiału Wind Fibre Softshell, a jak to zwykle w przypadku softshelli bywa, chroni przede wszystkim przed wiatrem. Nie jest wodoodporna, „odpycha” tylko wodę, co oznacza, że w razie opadów konieczna jest dodatkowa wierzchnia warstwa. Jednocześnie materiał ma własności ogrzewające i dobrze „oddycha”. Pomyślano też o szeregu detali:

- z przodu znajdziemy solidny zamek YKK, z dodatkowym uszczelnieniem zapobiegającym przewiewaniu i tzw. garażem na zamek pod szyją

- z tyłu znalazły się dwie kieszonki zapinane na zamki YKK (są i odblaskowe wstawki!)

- po bokach znajdziemy dwie podobne kieszenie

- tył kurtki jest przedłużany, dopasowany do pochylonej pozycji na rowerze, przedłużone są też rękawy

- na dole znalazł się odpowiedni sznurek do regulacji szerokości

- dostępnych jest wiele elementów odblaskowych w newralgicznych miejscach!

 

 

Co nam się podobało, a co nie!

Spodnie

+ Elastyczny materiał sprawia, że spodnie łatwo się zakłada i zdejmuje. Materiał jest bardzo miły w dotyku. Ta sama elastyczność sprawia też, że spodnie nie ograniczają ruchów, mimo że uszyto je z niewielkiej liczby paneli.

+ Bardzo długi zamek pozwala na rozpięcie spodni, a w połączeniu ze wspomnianą elastycznością nie krępuje. Przód tworzy jednocześnie dodatkową warstwę ochronną, niczym dodatkowa koszulka.

+ Wstawka z siatki z tyłu sprawia, że spodnie nie są ekstremalnie ciepła, można ich używać zarówno jesienią, jak i zimą.

+ Szelki są szerokie i wygodne.

- Zamki na nogawkach ułatwiają zakładanie, ale jeden z nich zepsuł się natychmiast, odpadła końcówka.

 

Kurtka

+ Krój jest uniwersalny, co oznacza tyle, że można jej używać zarówno do jazdy na rowerze, jak i np. do biegania.

+ Duża liczba kieszeni, co pozwala na użycie tych, które akurat są potrzebne.

+ Bardzo dobre wykonanie kurtki, po całym sezonie częstego używania wygląda jak nowa.

+ Garaż zamka pod szyją, gdy jest zimno, nie przeszkadza.

+ Wygodna stójka chroni przed zimnem.

+ Mimo wykonania z softshella, który jest często mało elastyczny, krój oraz elastyczne wstawki we właściwych miejscach powodują, że kurtka nie ogranicza ruchów.

- Kieszenie z tyłu, otwierane na bok, na rowerze nie są najwygodniejsze.

 

W sumie zestaw Rose jest godny polecenia, dowiódł swojej użyteczności. W przemyślany sposób rozwiązano detale, co sprawia, że komplet spodnie + kurtka nadaje się zarówno do turystyki, jak i trenowania. Kurtka jest w dodatku uniwersalna, można w niej np. biegać! 

rosebikes.pl

Kurtka - 69,95 euro (6 dostępnych rozmiarów, testowany 36)

Spodnie - 64,95 euro (7 dostępnych rozmiarów, testowany 36)

 

 

Komentarze do artykułu