Home Imprezy Zapowiedzi Kellys Enduro podczas Joy Ride Zako Days! Poznajcie szczegóły!

Kellys Enduro podczas Joy Ride Zako Days! Poznajcie szczegóły!

0
279
Jednym z ważniejszych punktów programu będzie niedzielne Kellys Enduro (26.06), które podobnie jak w ubiegłbym roku zostanie rozegrane w rejonie Mietłówki, Roztok oraz Polany Szymoszkowej. Jeżeli te nazwy nic wam nie mówią, w skrócie, są to półnaturalne single, gdzie każdy rozwinie skrzydła. Za przygotowanie tras będą odpowiadać lokalsi, czyli Stowarzyszenie Rowerowe Podhale oraz Joy Ride Crew z Szymonem Taszem na czele. W liczbach tegoroczne „ęduro” będzie wyglądać następująco:

  • Łączny dystans – 34 km
  • Łączne przewyższenie – 1080 m
  • Szacowany czas przejazdu – 5 godzin
  • Łączna długość odcinków specjalnych – 7,2
  • Łączne przewyższenie wszystkich odcinków specjalnych – 890 m
  • Łączna liczba transferów – 26,8 km

 
Mapy OS-ów dostępne są tutaj.
Ślady GPS tu.

Szczegóły

Start
Zawody rozpoczną się od klasycznego podpisania listy w miasteczku festiwalowym. Czasy startów zostaną przesłane do zawodników w sobotę 25 czerwca, a żeby nie było wątpliwości, to konkurencja rozpocznie się spod bramy Kellys’a, której nie sposób nie zauważyć.
OS nr 1 „Długi” (przewyższenie 230 m) – bardzo długi singiel, bo liczący 2,2 km od momentu odłączenia się od Ciepłego (z początkowym fragmentem Ciepłego długość linii wynosi ok. 2,5 km). Odcinek do wyjazdu na Długą Polanę jest bardzo kondycyjny i przecina las długimi trawersami. Fragment biegnący skrajem lasu wzdłuż polany jest techniczny, trasa miejscami odpada krótkimi, stromymi ściankami i prowadzi sztucznymi profilami wykopanymi w bardzo stromym zboczu. Dolny odcinek (poniżej polany) to stosunkowa łatwa ścieżka przecinająca rzadki las. Natomiast końcówka trasy jest najtrudniejsza, ponieważ opada bardzo stromo po skalistym podłożu poprzetykanym korzeniami (po opadach deszczu ścianka jest wręcz niebezpieczna).
Mapa: http://www.traseo.pl/trasa/dlugi-srp
Video: https://youtu.be/0NTKq8YPrdE

OS nr 2 „Ciepły” (przewyższenie 221 m) – to liczący ok. 1,8 km singiel opadający z Mietłówki do Roztok. Trasa w 85% naturalna, bardzo kręta, stosunkowo łatwa, ale miejscami występują przejazdy nad bardzo stromymi zboczami i jarami. Na wielu fragmentach ścieżka wije się malowniczymi fragmentami borów świerkowych i wyprowadza na widokowe polany.
Mapa: http://www.traseo.pl/trasa/cieply-srp
Video: https://youtu.be/tO8S0XennRY

OS nr 3 „Mietła” (przewyższenie 199 m) – swój początek ma na zachodnim skraju polany Mietłówka, jej długość wynosi 1,5 km. Kierując się na zachodni skraj polany, tuż po wjechaniu do lasu, należy odbić z drogi gruntowej w lewo i przekroczyć rów, by odnaleźć jej początek. Linia ma bardzo naturalny przebieg, wije się pomiędzy drzewami, występują na niej liczne muldy i kolebki. Dolna część trasy przecina niewielkie polanki, a końcówka opada gwałtownie w kierunku koryta potoku. Trasa w całości oznaczona jest zielonymi kropkami. Po dojechaniu do końca poleca się przejazd przez Staszelówkę na Kierpcówkę, skąd można udać się z powrotem na Mietłówkę lub na Palenicę Kościeliską.
Mapa: http://www.traseo.pl/trasa/mietla-srp
Video: https://youtu.be/4HwgqnY-pC8

OS nr 4 – leci starą trasą na stoku Szymoszkowa (przewyższenie 240 m). Ci z Was, którzy mieli okazję startować w ubiegłym roku na zawodach Kellys Enduro, to wiedzą o czym mowa – w ubiegłym sezonie to właśnie ten odcinek został okrzyknięty mianem najtrudniejszego. I nie chodziło tylko o słabe warunki pogodowe, ale nachylenie terenu i sporą ilość korzeni.
Ważne! Po mecie odcinka, jakieś 200 metrów przed drogą główną, przejeżdżamy koło Bacówki z owieczkami. Łąka dookoła Bacówki jest odgrodzona linką – pasterzem, na którą trzeba uważać! Przejeżdżamy przez to pole na wprost, przenosząc rower nad linką. Prosimy o rozwagę! (miejsce będzie oznaczone taśmą).
Mapa: http://www.traseo.pl/trasa/szymaszkowa-joyride
Video: https://youtu.be/3yRJHafSZsY

Meta
Całość zmagań zakończy się również w miasteczku festiwalowym na Dolnej Równi Krupowej pod bramą Kellys’a, gdzie zawodnicy ponownie podpiszą listę. Podoba się trasa? Jeżeli tak, to od środy do niedzieli (19.06) na stronie TimeDo.pl (https://system.timedo.pl/osoba/pl/impreza/218/dodaj_zgloszenie) możecie zapisać się na Kellys Enduro w najniższej cenie! 

Co więcej?

Eventy prowadzone podczas zakopiańskiego festiwalu są mocno nakierowane na początkujących riderów. Na liście „atrakcji” znajdziemy:

  • Szkolenia enduro dla początkujących z MTB Academy
  • Szkolenia z pierwszej pomocy z Trauma Extreme Team
  • Wycieczki enduro po Podhalańskich secret spotach
  • Atrakcje dla najmłodszych, czyli Kids Race i otwarty tor o nazwie Rowerowe Przedszkole

Oczywiście nie zabraknie też rywalizacji dla PRO’sów – oprócz Kellys Enduro odbędzie się Kärcher Pump track, Bike Sprint i Cyklokarpaty Maraton. Dla widzów natomiast został przygotowany przejazd masy krytycznej, pokaz skoków dirt’owych, targi rowerowe i foodtracki – dla tych co są głodni nie tylko wrażeń.
Więcej informacji znajdziecie się na stronie ZakoDays.pl, a projekt dofinansowano ze środków miasta Zakopane w partnerstwie z Zakopiańskim Centrum Kultury.

Przyjaciele Festiwalu
Organizatorzy: Miasto Zakopane, JR Events, Zakopane.pl
Sponsorzy: Kellys, Maxxis, Samanta, Fox, Kärcher, Mitko
Sponsor skrzydeł dla zawodników: Redbull
Patroni medialni: magazyn BIKE, Extreme Sports Channel, Podhale 24, Giga sport, Tygodnik Podhalański, Dh-zone.com, TVP Kraków, Informator turystyczny Infogram.
Współorganizatorzy: Cyklokarpaty, BT Project, MTB Academy
 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Translate »