Home Nowości Fabian Giger w KROSS Racing Team!

Fabian Giger w KROSS Racing Team!

0
269

Fabian Giger, dotychczas kolarz Colnago-Südtirol MTB Team, może zaliczyć sezon 2015 do wyjątkowo udanych. Poza zdobyciem historycznego brązowego medalu w Baku zajął również 4. miejsce podczas Mistrzostw Europy XC w Chies d’Alpago. Bardzo dobre lokaty uzyskał też w wyścigach Pucharu Świata – w Albstadt i Val di Sole zajął 6. miejsce. Nowa drużyna to dla niego kolejny, ważny krok w rozwoju kariery.

"Jestem bardzo podekscytowany faktem, że w sezonie 2016 będę mógł ścigać się w barwach zespołu Kross Racing Team. Plany na ten rok są naprawdę niezłe i nie mogę doczekać się wspólnych treningów z pozostałymi zawodnikami. Uważam, że w drużynie jest optymalna liczba kolarzy i członków staffu. Jednocześnie wszyscy są bardzo profesjonalni i zmotywowani do pracy. Cieszy mnie również, że będę mógł startować w jednej drużynie z Mają Włoszczowską, która jest jedną z najlepszych zawodniczek na świecie. Myślę, że wiele się jeszcze od niej nauczę" – powiedział Fabian Giger.

Na decyzję Fabiana o dołączeniu do KRT wpływ miała również możliwość współpracy z największym producentem rowerów w Polsce. Zawodnik będzie startować na najlepszym sprzęcie Krossa, ale będzie też udzielał konstruktorom marki wskazówek, które pozwolą na udoskonalenie rowerów. A to z pewnością pomoże w osiągnięciu ambitnych celów, jakie stawia przed sobą kolarz w 2016 roku.

"Ten sezon jest dla mnie bardzo ważny, zależy mi na tym, by przez cały okres jego trwania znajdować się czołówce i jak najczęściej stawać na podium. Oczywiście, najważniejszym celem są Igrzyska Olimpijskie w sierpniu. Chciałbym, żeby był to mój najlepszy wyścig w sezonie. W rywalizacji podczas Pucharów Świata i Mistrzostw Świata celuję w pierwszą piątkę" – dodał Giger.

W barwach drużyny KRT nadal ścigać się będą: Maja Włoszczowska, Anna Szafraniec-Rutkiewicz i Bartłomiej Wawak.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Translate »