Home Imprezy Zapowiedzi Joy Ride Zako Fest startuje już w piątek!

Joy Ride Zako Fest startuje już w piątek!

0
277

Jakie będą trasy?

Podczas festiwalu zostanie rozegranych 6 konkurencji w dwóch różnych miejscach:
•    Joyride.pl Downhill – klasycznie na stoku Harenda odbędzie się zjazd, tym razem jednak po mocno odświeżonej trasie. Przez prawie 3 miesiące ekipa Joy Ride Crew z Szymonem Taszem na czele modernizowała klasycznego „harendziaka”. Pojawiły się nowe elementy, trasa zrobiła się dłuższa i bardziej techniczna. Co tu dużo pisać, sprawdźcie sami…
•    Karcher Dual Slalom – na stoku Harenda pojawią się tyczki i jedna drewniana skocznia. Back to Old School!
•    Cyklokarpaty Maraton – od 20 (przewyższenie 530 m) do 71 km (przewyższenie 1910m) ulicami Dzianisza, Witowa i Kościeliska. Wyścig rozpocznie się w miasteczku festiwalowym (Dolna Rówień Krupowa), a zakończy na stoku Harenda.
•    Kids Race – darmowe zawody dla dzieci w wieku do 12 lat. Trasa będzie bardzo prosta i dopasowana do sześciu grup wiekowych. Szczegóły dostępne tutaj
•    BT Project Pumptrack – dość wąski, zróżnicowany i przez to ciekawy modułowy tor od BT Project stanie w samym centrum festiwalowego miasteczka.
•    Kellys Enduro

Wycieczki rowerowe

•    Wycieczka Enduro ze Stowarzyszeniem Rowerowe Podhale – SRP, czyli twórcy najlepszych singli na Podhalu zabiorą chętnych na malowniczą wycieczkę po Podhalańskich ścieżkach. Single są łatwe, więc każdy endurowiec sobie poradzi, a w razie niedyspozycyjności kondycyjnej (wycisk gwarantowany) w każdym momencie można odłączyć się od grupy. Wycieczka jest za free i wystarczy stawić się w sobotę o 10:00 na Dolnej Równi Krupowej (w festiwalowym miasteczku).
•    Wycieczka szosowa z JMP Race – wąskimi ulicami Podhala wycieczkę poprowadzą wyjadacze cienkich opon, czyli JMP Race Team z Nowego Targu. Kilometrów do zrobienia będzie sporo, ale gwarantujemy, że poznacie trasy, do których będziecie chcieli wracać.
•    Podhalańska Masa Krytyczna – w piątek w ramach rozpoczęcia festiwalu z Dolnej Równi Krupowej ruszy pierwsza na Podhalu Masa Krytyczna. Do przejechania będzie 14 kilometrów bardzo łatwej trasy. Warto wpaść i dorzucić swoje 3 grosze do manifestu pod tytułem „Więcej ścieżek dla rowerzystów na Podhalu”

Co będzie poza jazdą?

Oprócz opcji porządnego pojeżdżenia po Zakopiańskich górkach będzie też sporo ciekawych dodatków, czyli innych propozycji:

•    Afterparty i before party – tradycyjnie wieczorami wszyscy będą spotykać się w klubie Dworzec Tatrzański, gdzie przy barze będą prowadzić wysoce skomplikowaną dyskusje na temat techniki jazdy… albo nie. Riderzy z opaską wchodzą do klubu za free.
•    Pokazy Dirtu – w piątek i sobotę ekipa Dirt it More zorganizuje pokazy skoków na 3 metrowej skoczni. W połączeniu z zimnym piwem, które będzie tuż obok pokazów, zapowiada się sympatyczny wieczór.
•    Rowerowe Przedszkole – opcja dla najmłodszych. Na kładkach, muldach i drewnianych bandach dzieciaki będą mogły zrobić pierwsze kroki w stronę DH
•    Targi rowerowe – 30 namiotów, w których będzie można zobaczyć produkty na nadchodzący sezon oraz kupić w dobrej cenie sprzęt i ciuchy z aktualnej kolekcji. Na liście firm znalazły się między innymi:
Power Bike, Kellys, Antidone Bikes, Yeti czy Summit.
•    Redbull Tour Bus – w trakcie festiwalu na deskach muzycznego autobusu będzie grał DJ Benito, a w sobotę wieczór pojawi się Sztigar Bonko wraz z doklejanym wąsem i piosenką „Poli Ci się morda”
 

Noclegi, wpisowe i mapa festiwalu

•    Zapisy online trwają nieustanie na Timedo.pl
•    Dla osób, które jeszcze nie mają noclegów organizatorzy przygotowali system rezerwacyjny z czterema dostępnymi obiektami (przygotowanymi na rowerzystów)
•    Mapa z zaznaczonym terem festiwalu oraz polecanymi przez Joy Ride miejscami w Zakopanem znajduje się tutaj

Przyjaciele Festiwalu

Partnerzy: Miasto Zakopane, Biuro Promocji Zakopanego, ZEW Niedzica, Niedzica.pl
Sponsorzy: Kellys, Maxxis, NS Bikes, Fox, Kärcher
Sponsor skrzydeł dla zawodników: Redbull
Patroni medialni: magazyn BIKE, Downhill24, MTB.pl, Extreme Sports Channel, Podhale 24, Giga sport, Tygodnik Podhalański, Dh-zone.com, TVP Kraków, Polska na rowery, Teleexpress.
Współorganizatorzy: Cyklokarpaty, BT Project, Dirt it more, Polish 4x open, Enduro Trails, Stowarzyszenie Rowerowe Podhale
Projekt dofinansowano ze środków miasta Zakopane w partnerstwie z Biurem Promocji Zakopanego
 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Translate »